Halloween, czyli pająki, straszności i różne okropności…

Kto lubi czasem troszkę się pobać, posłuchać tajemniczych opowieści i malować buźki stając się na chwilę przerażającym zombie lub jedną z dziewczynek z popularnej bajki o szkolnych przygodach potworków? Jeśli jesteście w tej grupie odważnych dzieciaków, to z pewnością świetnie będziecie się bawić podczas Halloween! Z tej właśnie okazji przedstawiamy Wam sposób na doskonałą zabawę, trening zręczności i pomysł na dekorację sali lub własnego pokoju. Podoba Wam się? A więc to dzieła!

1001-halloween-czyli-pajaki-strasznosci-i-rozne-okropnosci-01Do przygotowania pająków potrzebne będą:

1001-halloween-czyli-pajaki-strasznosci-i-rozne-okropnosci-02Przygotuj 4 druciki oraz 24 koraliki w jednakowym kolorze. Nawlecz po 6 korali na każdy z przygotowanych drucików. Rozmieść je w taki sposób, by na środku została nieco większa przerwa.

1001-halloween-czyli-pajaki-strasznosci-i-rozne-okropnosci-03Następnie złap wszystkie druciki dokładnie na środku i przekręć dwukrotnie tworząc „pętelkę”.

1001-halloween-czyli-pajaki-strasznosci-i-rozne-okropnosci-04W miejscu, gdzie znajdują się korale, zegnij druciki pod odpowiednim katem. Przy tułowiu pająka wygnij je lekko w górę, w pozostałych miejscach – ku dołowi. Następnym krokiem jest uformowanie tułowia pająka. Złap trzy z czterech drucików w taki sposób, by palec wskazujący znalazł się w środku pętelki. Dociśnij teraz druciki kciukiem lekko je spłaszczając. Pojedynczą pętelkę wygnij ku dołowi – tak powstanie głowa. Pająki gotowe!

Życzymy wszystkim wesołej zabawy!

Ponadto na Halloween polecamy także inne nasze produkty: