Laurka dla taty

Wszystkim Tatusiom, z okazji ich święta życzymy wielu pogodnych chwil, odpoczynku od codziennych obowiązków oraz mnóstwa radosnej zabawy ze swoimi dzieciakami!

A teraz do Was Dzieci! Pamiętajcie, by sprawić przyjemność swoim tatusiom wręczając im własnoręcznie wykonane laurki! Sprawdźcie, jaki był nasz pomysł na kartkę dla taty i jeśli Wam też takie karteczki się spodobają, możecie zrobić podobne.

302-laurka-dla-taty-01Do wykonania laurek potrzebne będą:

Jak wykonać laurki?

Spośród 10 dostępnych kolorowych arkuszy z bloku, wybierz ten, który podoba Ci się najbardziej. Przetnij go wszerz na dwie połowy. Jedną z dwóch powstałych w ten sposób kartek złóż na pół, a następnie na górze przedniej strony wykonaj nacięcie o dł. 3 cm. Pamiętaj, by brzeg znajdował się po lewej stronie i laurka otwierała się jak książka. Uwaga, teraz musisz być dokładny. Złap jeden z powstałych dzięki nacięciu rogów i zagnij go na zewnątrz. To samo zrób z drugim rogiem, a otrzymasz kołnierzyk koszuli. Następnie z kartonu w paski lub kropki wytnij krawat oraz chusteczkę do kieszonki. Podnieś kołnierzyk do góry i przyklej chusteczkę i krawat. Zrób to w ten sposób, by po ponownym zagięciu kołnierzyka, przykrywał on węzeł krawata.

Teraz pora na środek laurki i życzenia. Przy pomocy nożyczek w wzorkami wytnij z białego kartonu kształt przypominający podkoszulkę. Przyłóż otrzymaną część do kartki i sprawdź, czy po zamknięciu kartki koszulka nie będzie widoczna spod kołnierzyka. Jeśli wszystko pasuje, możesz wkleić wycięty element w środek kartki. Kiedy klej już wyschnie, napisz dla swojego taty piękne życzenia i podpisz się pod nimi Imieniem lub określeniem, jakiego zwykł używać do Ciebie tata.

W dzień jego święta wręcz mu przygotowaną przez siebie laurkę i mocno, mocno go uściskaj!

Powodzenia!