Tłusty czwartek

Tłusty czwartek to jedyny dzień w roku, w którym z reguły nikt nie zważa na ilość spożywanych słodyczy. Zamiast jednak częstować dzieci zbyt dużą ilością prawdziwych słodkości, można zaproponować im w tym dniu zdecydowanie zdrowszą zabawę w Mistrza Cukiernika! Aby móc poszczycić się tym tytułem, dziecko musi przygotować pączki z… kolorowego papieru. W wycięciu tekturowych kółek może dzieciom pomóc osoba dorosła, ale ozdabianiem pączków najlepiej zajmą się same dzieci.

405-tlusty-czwartek-01

Do wykonania zadania będziecie potrzebować: tekturę, kolorowy papier, nożyczki, klej oraz wszystko co według Was nadaje się do ozdabiania. My do swoich pączków użyliśmy następujących produktów z działu plastyka w naszym katalogu: tektury falistej beżowej (TM2016), bloku kartonów kolorowych (TM2025), żeli brokatowych (MC5062), mozaiki artystycznej (OA2930), kolorowych patyczków (CR8320), kleju winylowego (NS0809) oraz nożyczek (OP0012).

Życzymy Wam wesołej zabawy i do dzieła!