Wielkanocne dekoracje

Autor: Anna Wnukiewicz

Z niecierpliwością czekając na Wielkanoc, przedstawiamy nasze propozycje wykonania specjalnych, świątecznych ozdób, które wprowadzą w wyjątkowo radosny nastrój każdego, komu zima już się znudziła.

Uśmiechnięte podstawki do pisanek

701-wielkanocne-dekoracje-usmiechniete-podstawki-do-pisanek-02

Potrzebne materiały:

Wykonanie:

1. Pasek krepiny o wymiarach 45 x 5 cm składamy „na trzy” i gęsto nacinamy wzdłuż dłuższego brzegu, tworząc zieloną, wiosenną trawkę.
  2. Z tektury falistej wycinamy prostokąt o wymiarach 15 x 5 cm i za pomocą zszywacza biurowego przymocowujemy do niego zieloną, krepinową trawkę.
  3. Tekturę z trawką rolujemy tworząc pierścień, który również spinamy zszywaczem. (Średnica pierścienia nie może być zbyt duża, aby pisanka nie wpadła do jego środka – najlepiej więc spiąć go z ok. centymetrowym zakładem).
  4. Na kolorowym kartonie rysujemy główkę zwierzątka typowego dla świąt wielkanocnych i wycinamy ją. Starsze dzieci mogą ją teraz ozdobić przy pomocy kolorowego papieru – młodsze świetnie wykonają to zadanie przy użyciu kredek. Zwierzątku doklejamy gotowe oczy i całość przyklejamy do gotowej podstawy z trawką.

Wielkanocny baranek

701-wielkanocne-dekoracje-wielkanocny-baranek-01

Potrzebne materiały:

Wykonanie:

1. Na złotej tekturze odrysowujemy szablon z barankiem i wycinamy go.
  2. Do głowy baranka doklejamy gotowe oczy oraz pyszczek, uszy i puchata krzywkę. Starsze dzieci mogą wykonać je z kolorowego papieru, a młodsze -przy pomocy kredek lub mazaków.
  3. Z wełny do filcowania formujemy kształt, który będzie pasował do tułowia baranka. Gotowy kłębuszek przyklejamy do posmarowanej klejem biurowym sylwety baranka. Nasz baranek ma już mięciutkie futerko!
  4. Przygotowujemy dwa 20-centymetrowe kawałki naturalnego sznurka. Na każdy nawlekamy po dwa różowe koraliki, a na końcach sznureczków zawiązujemy pętelki. Tak powstają nóżki z kopytkami, które za pomocą taśmy klejącej przyklejamy od tyłu baranka.
  5. Od tyłu przyklejamy również sznureczek z pętelką, który posłuży nam jako zawieszka.

Uwaga: Zamiast zawieszki można dokleić do baranka patyczek do szaszłyków, który należy zamaskować dodatkowym kłębuszkiem wełny. Wtedy baranka będzie można z powodzeniem umieścić w wazonie lub wielkanocnym koszyczku.

Udanej zabawy!