A dla Mamy mamy…

Dla tych, którym znudziły się już laurki, papierowe tulipany i serca z masy solnej. Dla tych, którzy chcą dla swojej Mamy przygotować coś zupełnie nowego i niepowtarzalnego. Nowa Szkoła zaprasza do wspólnej pracy!

Motylki origami dla mojej mamy

301-a-dla-mamy-mamy-motylki-origami-dla-mojej-mamy-01

Radosny obrazek, pełen kwiatów i motyli,z pewnością wywoła uśmiech na twarzy każdej Mamy.

Potrzebne materiały:

Wykonanie:

  1. W górnej części prostokąta o wymiarach 18×21 cm, wyciętego z żółtego brystolu, naklejamy kwadrat origami (14×14 cm) w wybranym kolorze. W górze prostokąta robimy również (przy pomocy dziurkacza) otwory, przez które przeciągamy sznureczek lub wstążeczkę – będzie to wieszczek do naszego obrazka.
  2. Prezentowane w tej pracy motyle zostały wykonane w ten sam, prosty sposób. Większe koła, zagięte symetrycznie do wewnątrz, to górna część skrzydełek. Mniejsze koła, złożone na pół, to dolna część skrzydełek. Wymiary kółeczek dla dużego motyla: śr. 6 i 4,5 cm, dla małego motyla: 3 i 1 cm. Główki motylków, to kółeczka o śr. 1 cm – w przypadku małego motylka kółeczko zostało dwukrotnie złożone. Czułki wykonujemy z krótkich kawałków naturalnego sznurka.
  3. Kwiatki, to kółeczka o śr. 4,5 cm, które składamy do wewnątrz tak, aby tworzyły kształt rożka. Do ich środka wklejamy po dwa 1-centymetrowe kółeczka w dwóch różnych kolorach. Uzupełnieniem kwiatków są listki wykonane ze złożonych na pół kółeczek o śr. 3 i 4,5 cm.
  4. Ostatnim elementem dekoracyjnym obrazka dla Mamy jest niewielka karteczka, na której można umieścić dowolny, adekwatny do okazji, napis. Dodatkowo można ją udekorować trójwymiarowym motylkiem wykonanym przy pomocy trójwymiarowego dziurkacza.

Domek niespodzianek

301-a-dla-mamy-mamy-domek-niespodzianek-01

Sympatyczny domek z samoprzylepnymi karteczkami ucieszy każdą zapracowaną Mamę. Zwłaszcza, że domek jest niezwykły i każdego dnia może pojawić się na nim niespodzianka w postaci ciepłych słów lub wesołego rysunku.

Potrzebne materiały:

Wykonanie:

  1. Papierową torebkę z tektury falistej składamy według wyznaczonych linii. Przed zamknięciem wieczka front pudełka spinamy z jego skrzydełkami widocznymi wewnątrz – tu pomocny będzie nam zszywacz biurowy.
  2. Przez otwory w wieczku przeciągamy naturalny sznurek, który posłuży nam za wieszczek. Na jego końcach zawiązujemy kilka supełków, by sznurek nie przesuwał się.
  3. Z kolorowej tektury falistej wycinamy elementy dekoracyjne. Dach wykonujemy w oparciu o prostokąt o wymiarach 4,5×11 cm. Jego kształt rysujemy ołówkiem po gładkiej stronie tektury i następnie wycinamy. Trawka to prostokąt o wymiarach 2×11 cm, w którym wycinamy mniejsze i większe „ząbki”. Oba elementy oraz niewielki komin przyklejamy dwustronną taśmą klejącą do tylnej części pudełka.
  4. W centrum pola, które zostanie po naklejeniu dachu i trawki, naklejamy dwustronną taśma klejącą mały bloczek samoprzylepnych karteczek. Po jego bokach doklejamy jeszcze okiennice (dwa prostokąty o wymiarach 3,5×5 cm), które dekorujemy serduszkami wyciętymi ozdobnym dziurkaczem.

Domek niespodzianek jest już gotowy! Ciekawe czy będzie się podobał Mamie?