Bądź Eko, Ucz Eko!

„Bądź zmiaaktualnosci-badz-eko-ucz-ekoną, którą pragniesz ujrzeć w świecie!”  (Mahatma Gandhi).

To motto coraz częściej przewodzi wielu naszym działaniom. Parę lat temu zaczęliśmy stosować ekologiczne opakowania naszych gier. Do dziś wprowadziliśmy kolejne serie materiałów edukacyjnych mających powiązania z ekologią. Posiadamy szeroką ofertę pojemników kartonowych, zabawek ekologicznych oraz Akto Concept.

Nowa Szkoła stawia na ekorozwój! Z roku na rok staramy się wzbogacać naszą ofertę tak aby zaspokoić obecne potrzeby panujące na rynku a jednocześnie rozbudzać świadomość ekologiczną i poczucie odpowiedzialności za ochronę środowiska. Dlatego w tym roku postanowiliśmy że nasza oferta począwszy od produktów a na ich opakowaniach kończąc w całości jest przydatna i można ja w ciekawy i twórczy sposób wykorzystać.

Pierwszym dowodem na to jest sposób w jaki dostarczony jest Nasz Jubileuszowy katalog. Został on zapakowany w estetyczne, kartonowe, ekologiczne pudełko które nie tylko zabezpiecza zawartość ale również można je w całości wykorzystać budując z niego kartonową zabawkę – samolot! Dzięki szablonowi znajdującemu się na pudełku, który z łatwością można wyciąć, kilku zakrętkom po butelkach plastikowych i Akto gwintom można stworzyć trwałą konstrukcję. Jak? Akto Concept – nasz najnowszy projekt, którego głównym założeniem jest segregacja. Dzięki niej mamy możliwość ponownego wykorzystania i nadania przedmiotom nowego przeznaczenia.