Edycja własnych treści 360 – Windows 10

Coraz więcej naszych użytkowników odkrywa potencjał korzystania z własnych treści w swoich zestawach słuchawkowych ClassVR. Obserwujemy rosnącą liczbę próśb o proste narzędzie do edycji, które pomoże w dostosowywaniu, przycinaniu i majstrowaniu przy treściach generowanych przez użytkowników. edycja własnych treści

Na szczęście, jeśli korzystasz z systemu Windows 10, istnieje niezwykle proste narzędzie wbudowane w system operacyjny w postaci aplikacji Zdjęcia. Najłatwiejszym sposobem uruchomienia aplikacji jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy obrazu lub wideo w przeglądarce plików. Następnie należy wybrać opcję „Otwórz za pomocą”, a następnie wybranie opcji Zdjęcia

Edycja własnych treści Nowa Szkoła

Po otwarciu aplikacji Zdjęcia (w zależności od pamięci RAM komputera może to zająć kilka chwil), zobaczysz podgląd odtwarzania wideo i kilka prostych opcji. W prawym górnym rogu strony znajduje się lista rozwijana zatytułowana „Edytuj i utwórz”. Tutaj przechowywane są główne opcje edycji filmów w systemie Windows. Przyjrzyjmy się im bardziej szczegółowo.

Edycja własnych treści Nowa Szkoła

Edycja własnych treści - przycinanie

Pierwszym (i najprostszym) narzędziem do Twojej dyspozycji jest Przytnij. To łatwe w użyciu narzędzie umożliwia przycięcie czasu rozpoczęcia i zakończenia filmu.

Edycja własnych treści Nowa Szkoła

Używając białych znaczników w punktach początkowych i końcowych wideo, możesz przeciągać punkty czasowe. Pozwala to zmienić długość klipu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli pozyskałeś filmy online lub jeśli sam nakręciłeś film i musisz edytować kilka pierwszych sekund materiału (na wypadek, gdybyś nie chciał, aby uczniowie widzieli zbliżenie twojej twarzy, gdy ty poznaj przyciski swojego nowego aparatu sferycznego!)

Kiedy skończysz, kliknij „Zapisz kopię”, co spowoduje zapisanie nowego pliku wideo w tej samej lokalizacji, co oryginał. Oznacza to, że możesz zachować integralność oryginalnego pliku, a wprowadzone zmiany nie wpłyną na materiał źródłowy. Na tym etapie dobrym pomysłem jest zapisanie oryginalnego pliku w innym miejscu, aby uniknąć nieporozumień i edycji niewłaściwego klipu.

Dodaj zwolnione tempo (tylko edycja wideo)

Następną opcją, którą zobaczysz, jest „Dodaj zwolnione tempo”, która pozwoli Ci dodać punkt zwolnionego tempa w filmie. Aby to zrobić, masz trzy opcje, wskazywane przez suwak u góry ekranu.

Edycja własnych treści Nowa Szkoła

Suwak przesuwa się od „oryginalnej prędkości” po lewej stronie do „Wolniej” w środku i „Super Slow” po prawej stronie. Opcja Wolniej daje dwa pomarańczowe znaczniki na osi czasu wideo. Można ich użyć do wyróżnienia fragmentu klipu, który będzie odtwarzany w zwolnionym tempie. Od kilku sekund do całego klipu - wybór należy do Ciebie. Super Slow działa w nieco inny sposób. Otrzymasz jeden znacznik, który może być użyty do zaznaczenia pojedynczego punktu wideo. Zostanie on następnie spowolniony do punktu, w którym jest prawie stopklatką.

Tak jak poprzednio, po zakończeniu możesz wybrać opcję „Zapisz kopię”, co spowoduje zapisanie nowej kopii klipu w tym samym folderze co oryginał. W tym momencie, jeśli planujesz kontynuować edycję, dobrze jest zmienić nazwę pliku, aby łatwo śledzić zmiany.

Zapisz zdjęcia (tylko edycja wideo)

Następna opcja to niezwykle proste, ale bardzo przydatne narzędzie, które pozwala zapisać pojedynczą klatkę z filmu jako zdjęcie .jpg. Korzystanie z niego nie może być prostsze. Po prostu znajdź miejsce filmu, którego chcesz użyć, kliknij "Zapisz zdjęcie '' w prawym górnym rogu ekranu i hej-presto. Twoje zdjęcie pojawi się w tym samym folderze co oryginalny film. Będą one w formacie .jpg, co oznacza, że ​​można je po prostu wrzucić do sekcji „My Cloud” lub „Shared Cloud” w portalu ClassVR i udostępnić uczniom lub dodać do listy odtwarzania.

Edycja własnych treści Nowa Szkoła

Jest to niezwykle przydatne, jeśli oglądasz wideo i chcesz przestudiować konkretny punkt bez konieczności wstrzymywania lub ponownego odtwarzania wideo na żywo.

Rysowanie

Edycja własnych treści Nowa Szkoła

Teraz czas na kreatywność. Funkcja rysowania umożliwia pisanie lub rysowanie na zdjęciach i filmach przy użyciu czterech bardzo prostych narzędzi. Będziesz mieć dostęp do długopisu, ołówka, pióra do kaligrafii i gumki. Po prostu wybierz narzędzie, którego chcesz użyć, znajdź sekcję filmu, na którym chcesz pisać. Następnie użyj myszy, aby narysować bezpośrednio na klipie. Możesz zmienić rozmiar i kolor swojego długopisu, a nawet użyć przycisku kotwicy. Umożliwia to dołączenie rysunku do określonego punktu wideo (w poniższym przykładzie załączyłem strzałkę do jednego pingwina w filmie, aby śledzić go przez cały czas clip.) Jeśli rysunek nie zostanie zakotwiczony, pozostanie na ekranie przez kilka sekund, po czym zniknie.

Edycja własnych treści Nowa Szkoła

Po kliknięciu przycisku „Zapisz kopię” zostanie wyświetlony komunikat „Pozwól tuszowi wyschnąć”. Warto zauważyć, że w zależności od ilości dodanych rysunków proces ten może zająć kilka minut.

Kolejną kwestią, o której należy pamiętać podczas dodawania atramentu do filmów i obrazów, jest to, że podczas oglądania przez zestawy słuchawkowe ClassVR rysunki, które robisz, będą wyglądać na znacznie większe niż na podglądzie. Zacznij więc od małych rzeczy, w przeciwnym razie Twoje niesamowite kreacje mogą okazać się zbyt duże, aby były przydatne!

Utwórz wideo z tekstem

Ta funkcja aplikacji Zdjęcia będzie dobrze znana każdemu, kto w przeszłości korzystał z programu Windows Movie Maker. Działa jako jego duchowy następca do prostej edycji wideo. Wybranie tej opcji spowoduje utworzenie projektu wykorzystującego Twoje zdjęcie lub film, który można dodatkowo dostosować na wiele sposobów.

Edycja własnych treści Nowa Szkoła

Jak sugeruje tytuł, jedną z opcji jest dodanie tekstu, jednak możesz także dodać filtry (jeśli chcesz, aby Twój film był czarno-biały lub sepia). Możesz także przyciąć materiał, dodać muzykę lub narrację, a nawet dodać inne zdjęcia i filmy, aby zbudować większy projekt. Taki materiał można wyeksportować jako kompletny plik.

Edycja własnych treści - dodaj efekty 3D

Ostatnia opcja oferowana przez Zdjęcia to świetny sposób na łatwe dodanie zabawnego stylu 3D do materiału filmowego. Jak sama nazwa wskazuje, ta funkcja umożliwia dodawanie różnych efektów 3D (konkurowanie z dźwiękiem, jeśli chcesz) do materiału filmowego. Od eksplozji po iskierki. Możesz dodać tyle, ile chcesz, na całej długości klipu. Podobnie jak w przypadku funkcji rysowania, dobrze jest zacząć od małych efektów. Na początku, sprawdzenie, czy obraz jest zbyt duży, może być trudne. Możesz nawet sprawdzić, jak efekty będą wyglądać w czasie rzeczywistym, używając przycisku odtwarzania i paska śledzenia u dołu strony.

edycja własnych treści

i

Edycja własnych treści Nowa Szkoła