Specjalne Potrzeby Edukacyjne. Film. Nowa Szkoła

Elementarz na cztery pory roku

Poznawanie świata wzbudza u dzieci prawdziwą ciekawość, a nowe wiadomości stają się łatwiejsze do zapamiętania, kiedy nauka odbywa się metodami obserwacji, drogą eksperymentów i poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą. Każda pora roku stwarza możliwości przeprowadzenia zupełnie innych interesujących zajęć,  gdzie podstawy programowe realizowane są podczas lekcji nawiązujących tematyką do pogody panującej za oknem, skarbów natury odnajdywanych w parku i lesie oraz ważnych świąt i wydarzeń.

Podręcznik dla Pierwszoklasistów „Nasz Elementarz” usystematyzowany został właśnie według pór roku, a każda z jego czterech części przeznaczona została do realizacji w konkretnych przedziałach czasowych.

Część 1 podręcznika – Jesień, zawiera treści przeznaczone na wrzesień, październik i listopad. Część 2 – Zima – grudzień, styczeń, luty. Część 3 – Wiosna – marzec, kwiecień. Część 4 – Lato – maj i czerwiec.

Chcąc ułatwić Państwu wybór i odnajdywanie produktów w naszym sklepie, pogrupowaliśmy naszą ofertę dla szkół zgodnie z chronologią i tematyką zajęć obowiązującą w „Naszym Elementarzu”. Klikając w aktywną zakładkę zatytułowaną aktualną porą roku, będziecie Państwo mieli możliwość zapoznania się z naszymi propozycjami różnorodnych pomocy edukacyjnych nawiązujących do aktualnych tematów omawianych na lekcjach. Zakładki będą aktywowane wraz z nadchodzącą porą roku.

elementarz-jesienelementarz-zimaelementarz-wiosnaelementarz-lato

Nasze propozycje stanowią nieocenioną pomoc dla nauczycieli ułatwiającą przeprowadzenie zajęć związanych tematycznie np. z poznawaniem liter i cyfr, nauką pisania, czytania i liczenia, pojęciem czasu, poznawaniem polskich miast, kolorów, nominałów polskich monet i banknotów, zabawą w teatr, poznaniem polskiej flagi, godła oraz figur geometrycznych, znaków drogowych oraz zasad bezpieczeństwa.