Energia i jej przemiany – zestaw doświadczalny z kartami pracy

Zestawy Doświadczalne. Energia. Nowa SzkołaEnergia w różnej postaci towarzyszy nam w codziennym życiu. Aby przybliżyć istotę jej istnienia i oddziaływania w przyrodzie opracowaliśmy innowacyjny ZESTAW DOŚWIADCZALNY ENERGIA – przenośne laboratorium pozwalające podczas zajęć praktycznych poznać zagadnienie energii i roli jaką spełnia w otaczającym nas świecie.

Zestaw doświadczalny Energia jest częścią projektu, w którym udostępniamy przenośne laboratoria służące eksperymentom z dziedziny nauk przyrodniczych. Pakiet obejmuje pomoce naukowe pozwalające przeprowadzać uczniom badania umożliwiające w praktyczny zrozumieć funkcjonowanie środowiska.

Energia. Zestaw Doświadczalny. Foto 1. Nowa Szkoła
Energia. Zestaw Doświadczalny. Foto 2. Nowa Szkoła

Energia. Zestaw Doświadczalny. Foto 3. Nowa Szkoła
Energia. Zestaw Doświadczalny. Foto 4. Nowa Szkoła

>> KUP ZESTAW DOŚWIADCZALNY ENERGIA <<

Zestawy doświadczalne Nowej Szkoły wspomagają realizację nowej podstawy programowej na lekcjach geografii, przyrody, biologii, chemii, fizyki oraz ekologii. Komplet Zestawów doświadczalnych stanowi niezbędne wyposażenie każdej pracowni przyrodniczej.

Zobacz wszystkie zestawy doświadczalne w naszym sklepie internetowym: Energia | Powietrze | Gleba


Opis produktu:

Na podstawie 32 doświadczeń uczniowie odkrywają różne rodzaje energii i obserwują zachodzące pomiędzy nimi przemiany. Wyposażenie zestawu pozwala zapoznać uczniów z fundamentalnymi prawami, którym podlega energia. Zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii obrazują prostotę ich pozyskiwania, a zarazem łatwość ich wykorzystania. Uniwersalność zestawu pozwala przeprowadzić zajęcia o charakterze wprowadzającym, powtórzeniowym i utrwalającym lub w formie wzbogacenia wiedzy i umiejętności podczas zajęć dodatkowych. Uczniowie nie tylko przeprowadzają eksperymenty według opracowanych instrukcji ale również budują od podstaw wybrane przyrządy przetwarzające energię. Elementy zestawu zostały tak dobrane, aby w jak najprostszy i zrozumiały sposób przybliżały czym jest energia oraz jak bardzo jest potrzebna i powszechna w codzienności.

Tematyka doświadczeń:

Energia elektryczna -prosty model silnika; Energia elektryczna – prosty model prądnicy; Energia elektryczna – ogniowo galwaniczne z wody i octu; Energia elektryczna – ogniwo z ziemniaków; Energia elektryczna -ogniwo galwaniczne z miedzianych monet; Prosty model elektromagnesu; Zasada zachowania energii mechanicznej – koło Maxwella; Energia potencjalna grawitacji; Przemiana energii – energia potencjalna grawitacji; Zasada zachowania energii – kołyska Newtona; Przemiana energii – energia potencjalna sprężystości; Energia fali mechanicznej; Energia wody – prosty model turbiny wodnej; Energia wody – mini model elektrowni wodnej; Przekazywania energii wewnętrznej w gazach; Energia wewnętrzna cieczy; Przemiany energii na przykładzie sublimacji i resublimacji; Emisja promieniowania cieplnego; Absorpcja promieniowania cieplnego; Zmiany energii wewnętrznej spowodowane wykonywaniem pracy; Wytwarzanie ciepła przez energię elektryczną; Konwekcja – przenoszenie energii w cieczy; Energia wewnętrzna ciała; Przekazywanie energii – naczynie z folii do gotowania; Źródło energii chemicznej na przykładzie fotosyntezy; Energia pochodząca ze Słońca; Energia odnawialna – skupianie energii słonecznej; Energia światła widzialnego -fotoogniwo; Gromadzenie energii przez ciało; Przekazywanie energii wewnętrznej w cieczach; Energia wiatru – model elektrowni wiatrowej; Przekazywanie energii na przykładzie rezonansu mechanicznego.

Zawartość:

101 elem.: 4 x baterie alkaliczne typ. AA – LR6; 1 x bateria płaska, cynkowo-węglowa 4,5V, 2000 mAh; 10 x magnesy neodymowe; 2 x magnesy neodymowe z otworem; drut miedziany bez izolacji o śr. 1mm o dł. 0,75m; drut miedziany nawojowy o śr. 1,5 mm i dł. 0,5m; drut miedziany nawojowy o śr. 0,5 mm i dł. 110 m; 5 x gwóźdź ocynkowany; 1 x śruba o wym.: 8 x 100; 1 x stalowa wata; 1 x miernik elektryczny z przewodami; 100 x wykałaczki; 1 x taśma izolacyjna 10 m x 15 mm; 1 x koło Maxwella; 1 x wentylator komputerowy; 6 x plastelina 6 kolorów; 4 x kulka metalowa o śr. 1,5 cm; 4 x metalowa kula śr. 2 cm; 1 x sznurek biały 3 m; 2 x sprężyna 0,5 N; 1 x wężyk przezroczysty o śr. 0.5 m; 1 x nakrętka sześciokątna duża; 1 x nakrętka sześciokątna mała; 1 x folia aluminiowa o dł. 50 m; 1 x taśma miernicza o dł. 5m; 4 x lupki małe przezroczyste; 10 x podgrzewaczy; 1 x wahadło rezonansowe; 1 x plastikowy słoiczek; 1 x łapa do probówek; 1 x probówka okrągłodenna bakteriologiczna 16 x 180 mm; 1 x klej winiliczny mały z aplikatorem; 1 x torebka strunowa 12 x 18 cm; 1 x taśma samoprzylepna 18 x 30 mm; 10 x przewody z krokodylkami; 1 x solarny konik polny; 1 x zlewka niska 100 ml; 1 x termometr do pomiaru cieczy i ciał stałych; 1 x jod sublimowany krystaliczny 50g (czysty); 1 x sprężyna; 1 x czarny materiał bawełna 20 x 20 cm; 2 x zlewki miarowe 250 ml; 1 x wahadło Newtona; 5 x krążki ze styropianu; 1 x rzeżucha (nasiona); 1 x szalka Petriego 90 x 15 mm; 1 x pipeta; 1 x kolba okrągłodenna; 1 x tusz czarny; 1 x blok techniczny A4 10 arkuszy białego papieru; 1 x blok kartonów czarnych A4 10 arkuszy; 1 x palnik alkoholowy z knotem i stojakiem z siatką; 1x teczka ze scenariuszami do zestawu doświadczalnego; pojemnik z pokrywką 52 l o wym.: 42 x 34 x 22 cm


Pozostałe pakiety doświadczalne Nowej Szkoły:

Powietrze – zestaw do doświadczeń z kartami pracy

Zestaw Doświadczalny Powietrze to oryginalny autorski projekt Nowej Szkoły powstały w oparciu o konsultacje z metodykami i nauczycielami przedmiotów przyrodniczych. Jest to przenośne laboratorium do badania właściwości i jakości powietrza wspomagające realizację nowej podstawy programowej na lekcjach geografii, przyrody, biologii, chemii, fizyki oraz ekologii. Zawiera aż 28 gotowych scenariuszy lekcji!

Gleba – zestaw do doświadczeń z kartami pracy

Gleba to zestaw eksperymentalny do obserwacji i analizy jakości gleby, który został opracowany z myślą o działaniach praktycznych w warunkach szkolnych podczas zajęć chemii, biologii czy edukacji ekologicznej. Umożliwia przeprowadzenie doświadczeń pozwalających lepiej poznać i zrozumieć funkcjonowanie środowiska glebowego. Niezbędne wyposażenie zestawu umożliwia przeprowadzenie 28 badań laboratoryjnych i terenowych, których opis przedstawiono w załączonej instrukcji wraz z kartą doświadczenia lub obserwacji. Realizacja proponowanych doświadczeń przebiega zgodnie z zasadą uczenia się przez rozwiązywanie proble