Kodowanie i Programowanie – daj dzieciom lepszy start w przyszłość

W nowej podstawie programowej kodowanie odgrywa istotną rolę. Głównym założeniem jest to, aby już najmłodsi rozpoczęli naukę tworzenia poleceń i sekwencji obrazkowych. Kolejnym etapem będzie programowanie wizualne sterujące robotem lub innym obiektem. MEN w rozporządzeniu dotyczącym nowej podstawy programowej oświadcza między innymi, że „szkoła ma stwarzać uczniom warunki do nabywania wiedzy i umiejętności potrzebnych do rozwiązywania problemów z wykorzystaniem metod i technik wywodzących się z informatyki, w tym programowania (…)” oraz, że „przygotowując uczniów do myślenia abstrakcyjnego w przyszłości i rozwiązywania problemów, w tym programowania, nauczyciel wykorzystuje treści wszystkich edukacji.”

W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa ofertę specjalną Kodowanie i Programowanie. Można ją obejrzeć poniżej:

Ofertę mogą Państwo również pobrać w wersji .pdf, zaś produkty można kupić bezpośrednio w naszym sklepie internetowym.

Koduj i programuj

Programowanie to język XXI wieku. Najprościej można go opisać jako kolejność poleceń, które należy wykonać, aby osiągnąć wyznaczony cel. Słowo program kojarzy się głównie z komputerami i utożsamiane jest przede wszystkim z informatyką. Nic bardziej mylnego! Programowanie jest częścią każdej sfery życia i ma początek dużo wcześniej, przed uruchomieniem komputera.

Nasze pomoce naukowe pozwolą najmłodszym poznać tajniki i mechanizmy programowania, nauczą jak robić to efektywnie, pokażą jak w przyjemny sposób kodować i odczytywać zapisany kod. Otwórz dziecko na wyzwania stawiane w prężnie rozwijającym się świecie i wplataj mu język programistyczny do wszystkich dziedzin nauki. Nie musisz być informatykiem – te pomoce przygotowane są tak, aby każdy mógł z nich korzystać.

Komputery nie rozumieją skomplikowanej mowy ludzkiej, więc aby efektywnie się z nimi komunikować musimy używać zbioru poleceń. Zadbaj o to, by najmłodsi opanowali podstawy potrzebne do bycia programistą, czyli do władania językami, tworzącymi połączenia pomiędzy naszym światem, a tym wirtualnym, który współcześnie jest ważną częścią otaczającej nas rzeczywistości. Język programowania jest językiem uniwersalnym, który łamie wszystkie blokady międzynarodowe.

Kodowanie i programowanie – dajmy dzieciom lepszy start w przyszłość

Programując dzieci uczą się:

 • eksperymentowania poprzez swobodne poszukiwanie rozwiązań,
 • kreatywności i pomysłowości – rozwijając swoją wyobraźnię,
 • krytycznego podejścia do efektów pracy, dążąc do ich nieustannego udoskonalania,
 • wytrwałości i cierpliwości, czekając na efekty własnej pracy, jednocześnie rozumiejąc konieczność wkładania w nią wysiłku,
 • współpracy,
 • rozwiązywanie problemów,
 • zadawanie odpowiednich pytań,
 • zbierania i porządkowania danych, określając ich rzetelność i wiarygodność,
 • abstrahowania i tworzenia modeli poprzez usuwanie zbędnych informacji,
 • tworzenia algorytmów – sekwencji, powtarzalności procedur i czynności,
 • wykrywania i diagnozowania błędów,
 • formułowania zrozumiałych komunikatów,
 • określania priorytetów i wyciągania wniosków przez rozpoznawanie błędów logicznych.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta lub bezpośrednio z przedstawicielem handlowym.