Laboratoria Przyszłości – największe wsparcie w historii edukacji

laboratoria przyszłości

W związku z dużym zainteresowaniem programem „Laboratoria Przyszłości” nabór wniosków został przedłużony do 30 listopada 2021 r.

Laboratoria Przyszłości – wsparcie dla ponad 3 milionów uczniów bez wkładu własnego.

KATALOG LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI JUŻ DOSTĘPNY! KLIKNIJ, BY SPRAWDZIĆ OFERTĘ.

Największa inwestycja w nowoczesną edukację w historii Polski. Na wsparcie szkół Rząd przeznaczy łącznie ponad 1 miliard złotych. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Misją programu jest wprowadzenie nowoczesnych technologii do szkół, by stworzyć dla uczniów angażującą przestrzeń do nauki. Taką, która pomoże im zdobywać wiedze w ciekawy sposób i odkrywać swoje talenty w tzw. kierunkach STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Dzięki rządowemu projektowi Laboratoria Przyszłości, od 1 września 2022 roku do wszystkich szkół podstawowych w Polsce trafi nowoczesny sprzęt. Na przykład, taki jak: mikrokontrolery, drukarki 3D czy sprzęt audio i wideo. Od roku szkolnego 2022/23 wejdzie w życie obowiązek udostępniania wyżej wymienionych sprzętów uczniom. Szkoły dostaną także możliwość wyboru dodatkowego wyposażenia – od narzędzi rzemieślniczych po gogle VR.

Wsparcie będzie przyznawane w zależności od wielkości szkół – ich organy prowadzące mogą otrzymać do:

• 30 000 złotych – w przypadku szkół do 100 uczniów. (jest ich 5168 a uczy się w nich 292 457 uczniów).
  • 60 000 złotych – w przypadku szkół od 101 do 200 uczniów. (jest ich 3492 a uczy się w nich 495 017 uczniów)
  • 70 000 złotych – w przypadku szkół od 201 do 234 uczniów. (jest ich 659 a uczy się w nich 142 467 uczniów)
  • 300 złotych na ucznia – w przypadku szkół od 235 uczniów. (jest ich 4678 a uczy się w nich 2 131 451 uczniów)

Wszystkie szkoły w granicach naszego państwa otrzymają wsparcie co najmniej 300 zł na ucznia.

W celu otrzymania wsparcia, szkoły powinny zgłaszać się do swoich organów prowadzących. W następnej kolejności, wystąpią one do właściwego wojewody o przyznanie wsparcia. Przy uzupełnianiu wniosków, samorządy i szkoły podają tylko podstawowe dane , a cały proces będzie przebiegał drogą elektroniczną. Na bieżąco będą rozpatrywane wnioski oraz przyznawane wsparcia. Sprawi to, że środki finansowe trafią do placówek w najkrótszym możliwym terminie, w całości, bez wnoszenia wkładu własnego.

Kreator ofert już dostępny. Kliknij poniższą grafikę.

kreator ofert

Zachęcamy także do śledzenia naszej strony laboratoriaszkolne.com, na której niedługo pojawi się więcej informacji na temat Laboratoriów Przyszłości i przygotowanej przez nas oferty.