Logicubes Zebra

Autorskie drewniane Klocki Zebra to kompletny zestaw edukacyjny rozwijający logiczne i przestrzenne myślenie. Stanowią świetną pomoc w nauce kodowania i programowania. Na każdym boku kostki znajduje się inny wzór pozwalający ustawić ją w 17 kombinacjach. Przewidziane są dla dzieci od trzeciego roku życia i dla dorosłych.

Co wchodzi w skład zestawu i gdzie można kupić produkt?

Kostki Zebra przeznaczone są dla grup wiekowych powyżej 3 roku życia.  Zestawy zostały tak zbudowane, aby była możliwa całkowicie samodzielna praca dziecka lub dorosłego. Mogą być doskonałym narzędziem do diagnozy koncentracji uwagi, spostrzegawczości , analizy, syntezy i koordynacji wzrokowo-ruchowej, oraz wielu innych elementów terapeutycznych.

Zestawy kostek

W sprzedaży są trzy zestawy kostek: po 9, 16 i 25 sztuk. Każdy zestaw znajduje się w pudełku. Kostki są umieszczone w blistrze, plastikowej kształtce, która również stanowi wygodną podstawę do ich układania. Dodatkowo załączona jest transparentna folia z siatką, która ułatwia wyszukiwanie odpowiedniego boku.

Zestawy kart pracy

W sprzedaży są trzy zestawy kart pracy, odpowiednie dla zestawów kostek: po 9, 16 i 25 sztuk. Są one umieszczone we własnym pudełku i blistrze. Karty z lakierowanego kartonu są dwustronne. Można na nich układać kostki. Do sprawdzenia służą transparentne folie z czerwonymi rysunkami wzorów, które należy nałożyć na wykonany wzór i sprawdzić jego poprawność.

Najłatwiej korzystać z blistra, czyli plastikowej kształtki, w którą wkładamy karty pracy, następnie folię z czarną siatką i dopiero na nich układamy kostki. Następnie odpowiednią folią z czerwonym wzorem sprawdzamy poprawność układu. Można także układać wzory swobodnie bez blistra i siatki, na kartach pracy albo obok kart pracy.

Zestaw blistrów

Do układania trójwymiarowej piramidy z kostek służy osobny zestaw złożony z trzech specjalnych blistrów. Zestaw jest w pudełku i zawiera dodatkowo 24 karty pracy. Można układać piramidy z 4, 10 i 20 kostek.

Co jest w grze szczególnego:

Kostki Zebra sprawdzają się doskonale przy indywidualnej pracy z uczniem: dziecko pracuje we własnym tempie, odczuwa radość z nauki oraz odkrywa granice własnych możliwości. Dzieci, popełniając błędy i mogąc je od razu korygować, używając kart kontrolnych, uczą się podejmowania właściwych decyzji  bez bezpośredniej ingerencji nauczyciela. Karty pracy na folii transparentnej dają możliwość samodzielnego sprawdzania  trafności rozwiązań.

Logicubes Zebra. Co jest w grze szczególnego. Nowa Szkoła

Gra ma na celu:

Logicubes Zebra. Gra ma na celu. Nowa Szkoła
  • doskonalenie umiejętności twórczych;
  • ćwiczenie motoryki małej;
  • ćwiczenie spostrzegawczości;
  • ćwiczenie logicznego myślenia;
  • doskonalenie koncentracji uwagi;
  • doskonalenie percepcji wzrokowej:
  • analizę i syntezę wzrokową;
  • doskonalenie koordynacji
    wzrokowo-ruchowej;
  • kształtowanie wyobraźni przestrzennej;
  • doskonalenie pamięci merytorycznej;
  • ćwiczenie precyzji ruchów.

Przygotowanie programistyczne jest rozwijane przez:

• logiczne myślenie:
  • wyciąganie wniosków,
  • rozpoznawanie błędów logicznych,
  • argumentowanie;
  • eksperymentowanie,
  • swobodne i otwarte poszukiwanie rozwiązań;
  • kreatywność i wyobraźnia:
  • rozwijanie i wykorzystywanie wyobraźni;
  • udoskonalenie: krytyczne podejście do efektów swojej pracy, nastawienie na ich ciągłe udoskonalanie i poprawianie;
  • wytrwałość i cierpliwość: trwanie w dążeniu do celu, opanowanie w oczekiwaniu na efekty;
  • świadomość i konieczność poniesienia wysiłku;
  • formułowanie problemów: rozpoznawanie i nazywanie problemów, zadawanie odpowiednich pytań;
  • rozkładanie na części:
  • porządkowanie działań, dzielenie ich na mniejsze;
  • rozpoznawanie schematów: klasyfikowanie (tworzenie zbiorów matematycznych), rozpoznawanie podobieństw, znajdowanie istotnych i nieistotnych różnic, uogólnianie;
  • abstrahowanie i tworzenie modeli: usuwanie zbędnych informacji, upraszczanie;
  • tworzenie algorytmów: ustalanie kolejnych kroków i tworzenie zasad oraz sekwencji, powtarzalność procedur i czynności;
  • wykrywanie i diagnozowanie błędów: wyszukiwanie, znajdowanie i analizowanie błędów; ocenianie prototypów i rozwiązań.
Logicubes Zebra. Przygotowanie programistyczne. Nowa Szkoła

Więcej informacji o produkcie:

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta lub bezpośrednio z przedstawicielem handlowym. Zachęcamy również do zapoznania się z załączonymi materiałami poniżej - prezentacją oraz wideo.

Prezentacja

Pobierz prezentację w wersji .pdf lub w wersji .pptx.

Materiał wideo