Międzynarodowy Dzień Kropki

Geneza Międzynarodowego Dnia Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września. Święto to zostało ustanowione w 2008 roku a inspiracją do stworzenia wyjątkowego tego dnia jest historia przedstawiona w książeczce dla dzieci „The Dot” autorstwa Petera H. Reynoldsa. Autor zaprezentował małym czytelnikom historię dziewczynki, która odkryła swój talent dzięki niebanalnemu podejściu nauczycielki plastyki do uczniów. Opowieść zyskała wielką popularność na całym świecie i została przetłumaczona na wiele języków.

Jak świętuje się Dzień Kropki?

Obecnie, Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest w ponad 100 krajach. Z tej okazji nauczyciele i rodzice przygotowują plastyczne zabawy dla dzieci. 15 września to idealny dzień na organizowanie kreatywnych zajęć, które pozwalają na odkrywanie przez najmłodszych talentów i artystyczne wyrażenie siebie.

Dołączamy się do zabaw z kropkami!

Aby uczcić omawiane święto, przygotowaliśmy zestaw kart pracy, które pomogą w organizacji zajęć. Zestaw zawiera kolorowankę z biedronką, Dodatkowo, stworzyliśmy kropeczkowy dyplom zachęcający do rozwijania  i odkrywania swoich zdolności w każdy dzień roku.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego pod adresem sklep.nowaszkola.com oraz kontaktu z przedstawicielami handlowymi. Zachęcamy także do obserwowania profilów Nowej Szkoły na Facebooku i Instagramie. Za ich pośrednictwem będziemy systematycznie dzielić się z Państwem szczegółami o naszych nowościach.