Niespodzianka na Dzień Babci i Dziadka

Autor: Anna Wnukiewicz

Już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj! – tak to już jakoś jest, że Babcie i Dziadkowie, niezależnie od wszystkiego, noszą w sercach ciepło, radość i miłość, którymi hojnie obdarzają swoje wnuczęta.

Styczniowe święta – Dzień Babci i Dziadka – są świetną okazją aby w taki bardziej szczególny sposób podziękować Im za ich obecność, troskę i wszystkie ciepłe uczucia. Proponujemy więc wykonanie ozdobnych pudełeczek na wszelkie drobiazgi.

Taka szkatułka, wykonana samodzielnie przez wnuczka, ucieszy zarówno Babcię, jak i Dziadka, adla wykonującego ją dziecka będzie doskonałym ćwiczeniem z zakresu motoryki małej.

202-niespodzianka-na-dzien-babci-i-dziadka-01Pudełeczko dla babci

Potrzebne materiały:

Wykonanie:

  1. Z filcu wycinamy po cztery prostokąty o wymiarach 6×9 cm (fioletowe) i 3,5×6 cm (zielone).
  2. Dół pudełka oklejamy dwustronną taśmą klejącą i naprzemiennie przyklejamy do niego wycięte z filcu kolorowe prostokąty. Całość fantazyjnie przewiązujemy kreatywnym sznurkiem w dowolnym kolorze.
  3. Wieczko pudełka oklejamy dwustronną taśmą klejącą. Z kreatywnego sznurka formujemy w palcach małego, płaskiego „ślimaczka” i przyklejamy go na środku wieczka. Wokół „ślimaczka” doklejamy dalszą część sznurka tak, by równomiernie rozchodził się od centrum do zewnętrznych krawędzi pudełka. W momencie gdy do krawędzi wieczka mamy około centymetra zmieniamy kolor sznurka i kontynuujemy oklejanie wieczka.
  4. Czas na dekorację pudełka. Z zielonego filcu wycinamy sześć paseczków o wymiarach 0,6×6 cm i przy pomocy kleju winilicznego naklejamy je promieniście na wieczko. Z fioletowego filcu wycinamy cieniutkie paseczki o długości 7cm. Formujemy z nich pętelki i przyklejamy je między zielonymi paskami filcu. Centralne miejsce, w którym spotykają się wszystkie końcówki filcu, maskujemy dowolną, gotową aplikacją filcową. Może to być, podobnie jak u nas, motylek lub serduszko, kwiatek czy gwiazdka. Pudełeczko dla Babci jest gotowe. Może przyda się Jej na jakieś przybory do szycia lub znaczki pocztowe?

Pudełeczko dla dziadka

Potrzebne materiały:

Wykonanie:

  1. Z filcu wycinamy cztery prostokąty o wymiarach 13,5×6 cm i przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej naklejamy je na boki dolnej części pudełka.
  2. Z kreatywnego sznurka odcinamy cztery odcinki o długości 6 cm każdy. Przy pomocy kleju winilicznego naklejamy je w miejscach łączenia naklejonych na pudełko fragmentów filcu – będą ciekawą ozdobą i ładnie zamaskują łączenia.
  3. Wieczko pudełka starannie oklejamy dwustronną taśmą klejącą. Z kreatywnego sznurka formujemy kolejno w palcach małe „ślimaczki”. Naklejamy je na wierzch pudełka, a ich wielkość regulujemy poprzez ilość wykonanych i naklejonych „okrążeń” początkowego „ślimaczka”.
  4. Przestrzenie między kołami z kreatywnego sznurka oraz boki wieczka uzupełniamy naturalnym sznurkiem do pakowania naklejonym ciasno ułożonym zygzakiem.
  5. Na końcu dolną część pudełka przewiązujemy kreatywnym sznurkiem robiąc fantazyjny supełek. Tak wygląda pudełko dla Dziadka. Ciekawe co będzie w nim przechowywał?