Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego – 29 września

aktualnosci-ogolnopolski-dzien-wychowania-przedszkolnego-29-wrzesnia

Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli, dla których bliskie i ważne jest podniesienie rangi wychowania przedszkolnego w społeczeństwie do wspólnego świętowania! 29 września – Ogólnopolskim Dniem Wychowania Przedszkolnego!

Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, na podstawie art. 63 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zwrócił się do Marszałka Senatu z petycją w sprawie podjęcia inicjatywy ustawodawczej dotyczącej ustanowienia dnia 29 września „Ogólnopolskim Dniem Wychowania Przedszkolnego„.

Na wniosek środowisk wychowania przedszkolnego z całej Polski Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego” ma być świętem pewnej idei, osób zajmujących się edukacją przedszkolną dzieci i ma w sposób uroczysty i wzniosły uzmysławiać w społeczeństwie wagę edukacji przedszkolnej.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Łodzi w dniu 20 września będzie jedną z głównych imprez w Polsce organizowanych z okazji „Ogólnopolskiego Dnia Wychowania Przedszkolnego”.

Ogólnopolskiemu Dniu Wychowania Przedszkolnego towarzyszy szereg imprez:

Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego w Częstochowie organizowany w ramach projektu MEN dotyczącego przyjaznej adaptacji dzieci w edukacji szkolnej 28 września 2012 r. godz. 10.00 Hala Sportowo -Widowiskowa POLONIA. Uczestnikami projektu są dzieci 5-6 letnie z rejonu miasta Częstochowy i okolic.

CELE

 • edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa
 • propagowanie gier i zabaw sportowych
 • prezentacja ofert edukacyjnych dla dzieci zdrowych i z niepełnosprawnościami
 • podkreślenie rangi wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego w rozwoju dziecka

ORGANIZATORZY:

 • Światowa Organizacja Wychowania Przedszkolnego PK OMEP
 • Miejskie Przedszkole Integracyjne Nr 43 w Częstochowie
 • Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie
 • Samorządowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Częstochowie
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie

SPONSORZY:

 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Nowa Szkoła

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Wychowania Przedszkolnego w dniu 28 września 2012r o godzinie 10.00 Przedszkole nr 1 w Warszawie, przy ul. Grzybowskiej 12/14 organizuje Festyn i Heppening pod hasłem J. Korczaka „Nie ma dzieci są ludzie”. Korowód na Plac Żelaznej Bramy poprowadzi Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Uczestnikami imprezy będą dzieci z 10 śródmiejskich przedszkoli i Szkoły Podstawowej nr 220. Impreza organizowana pod Patronatem:

 • Rzecznika Praw Dziecka
 • Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy
 • PK Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP
 • Czasopisma dla nauczycieli Wychowanie w przedszkolu

Sponsorzy:

 • Dzielnica Śródmieście m. st. Warszawy
 • Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego
 • Nowa Szkoła