Specjalne Potrzeby Edukacyjne. Film. Nowa Szkoła

Palma

Półmetek wakacji za nami! Czas leci nieubłaganie nim się obejrzymy a zacznie się rok szkolny. Ale zanim to nastąpi mamy jeszcze trochę czasu. W deszczowy dzień albo kiedy nie macie pomysłu co z sobą zrobić proponujemy wykonanie własnej wyspy z palmą, która tym co już byli na wakacjach o nich przypomni a tym co dopiero jadą, umili chwile w oczekiwaniu na nie.

501-palma-01Cele:

  • pobudza wyobraźnię,
  • zwiększa sprawność manualną,
  • rozwija dziecięcą kreatywność.

Potrzebne materiały:

Wykonanie:

Z kolorowego papieru wycinamy liście do palmy i przecinamy na brzegach żeby wyglądały bardziej naturalnie.

501-palma-02

Z niewielkiej ilości papieru do pakowania (długości wcześniej wyciętego liścia) skręcamy rulonik, który posłuży nam jako stelaż utrzymujący liść w poziomie.

501-palma-03

Rulonik przyklejamy za pomocą taśmy klejącej – tak jak na zdjęciu.

501-palma-04

Następnie przygotowujemy pień palmy. Tekturową rurkę luźno owijamy brązowym papierem do pakowania, bądź krepiną. Jeśli nie mamy rurki to sklejamy ze sobą przy pomocy taśmy klejącej 5 rolek po papierze toaletowym ( jedna nad drugą).

501-palma-05

Aby papier się trzymał, w kilku miejscach obwiązujemy go kreatywnymi drucikami naturalnymi.

501-palma-06

Jak już mamy gotowy pień zaczynamy ozdabiać go liśćmi: Na samym szczycie przyklejamy je taśmą dwustronną a niżej przekładamy liście przez druciki kreatywne które owijają pień.

501-palma-07

Takim oto sposobem Palma jest gotowa, wystarczy jeszcze tylko ją ozdobić bananami, które z łatwością zrobimy z żółtego kreatywnego patyczka pociętego na krótkie odcinki i przymocujemy gdzieniegdzie między liśćmi.

501-palma-08

Na koniec kartkę brystolu owijamy niebieską krepiną, stawiamy na niej palmę, w około rozrzucamy zieloną i żółtą trawkę i otrzymujemy egzotyczną wyspę!