Przybornik ze zwierzaczkiem

Właśnie rozpoczął się wrzesień – czas powrotu do szkolnych zajęći obowiązków. Może warto rozpocząć nowy rok szkolny w towarzystwie wesołego przybornika ze zwierzaczkiem? Na pewno pomoże Ci on w lepszej organizacji pracy.

Oto nasze propozycje:

Leopard

402-przybornik-ze-zwierzaczkiem-leopard-01

Potrzebne materiały:

 • żółty lub pomarańczowy brystol A4,
 • naklejane oczy,
 • pianka,
 • papier safari,
 • kilka kostek kolorowej mozaiki,
 • kawałek muliny lub włóczki,
 • klej lub dwustronna taśma klejąca,
 • nożyczki.

Wykonanie:

 1. Odrysuj szablon podstawę na kolorowym brystolu. Wytnij podstawę i zagnij jej krótsze boki według wzoru podanego na szablonie.
 2. Z papieru safari wytnij prostokąt o wymiarach 26 x 11 centymetrów. Na jednym z jego dłuższych boków odmierz 2-centymetrowy margines. Zagnij go i ponacinaj robiąc zakładki podobne do tych, których używamy tworząc bryły. Prostokąt sklej tak, by powstał z niego walec. Walec, przy pomocy zakładek, przyklej do podstawy. Będzie to zarazem tułów leoparda, jak i pojemnik na Twoje przybory do pisania.
 3. Posługując się szablonami wytnij z papieru safari głowę (szablon A) i uszy (szablon C) leoparda. Przyklej uszy do głowy – zwróć uwagę, że lewe ucho należy nakleić na wierzchu, a prawe od spodu. Naklej leopardowi oczy i pozostałe elementy pyszczka (szablon B) wycięte z pianki. Pamiętaj, że przed naklejeniem nosa należy przymocować wąsy – możesz tu użyć muliny lub włóczki. Tak wykonaną głowę przyklej do tułowia leoparda.
 4. Teraz odrysuj na papierze safari łapy leoparda. Do łapy (szablon D) doklej piankowe elementy. Łapy (szablony D, E) przyklej do tułowia. Łapę D możesz delikatnie wygiąć rolując ją wcześniej na ołówku.
 5. Odrysuj na papierze safari ogon leoparda (szablon G) i wytnij go. Ten element możesz również lekko zrolować na ołówku. Ozdób go elementem wyciętym z brązowej pianki (szablon H) i przyklej we właściwym miejscu.
 6. Ozdób podstawę przybornika kolorowymi kostkami mozaiki.

Brawo! Przybornik z leopardem jest już gotowy. Jak nazwiesz swojego leoparda?

Zebra

402-przybornik-ze-zwierzaczkiem-zebra-01

Potrzebne materiały:

 • zielony brystol A4,
 • naklejane oczy,
 • pianka,
 • papier safari,
 • klej lub dwustronna taśma klejąca,
 • nożyczki.

Wykonanie:

 1. Odrysuj szablon podstawę na zielonym brystolu. Wytnij podstawę i zagnij jej krótsze boki według wzoru podanego na szablonie.
 2. Z papieru safari wytnij prostokąt o wymiarach 26 x 11 centymetrów. Na jednym z jego dłuższych boków odmierz 2-centymetrowy margines. Zagnij go i ponacinaj robiąc zakładki podobne do tych, których używamy tworząc bryły. Prostokąt sklej tak, by powstał z niego walec. Walec, przy pomocy zakładek, przyklej do podstawy. Będzie to zarazem tułów zebry, jak i pojemnik na Twoje przybory do pisania.
 3. Odrysuj na papierze safari szablon z głową zebry. Zegnij wyciętą formę według wzoru podanego na szablonie. Do części A doklej oczy i uszy (szablon E) oraz elementy pyszczka (szablony C, D) wycięte z pianki.
 4. Z czarnej pianki wytnij prostokąt o wymiarach 7 x 3 centymetry – będzie to grzywa zebry. Ponacinaj jeden z krótszych boków prostokąta tworząc grzywkę zebry, którą przykleisz do części A głowy. Teraz ponacinaj dłuższe boki prostokąta zatrzymując się około 2 centymetry przed fragmentem doklejanym do części A. Przyklej całą grzywę do głowy zebry. Papierową głowę wklej do środka tułowia zwierzątka(część B), tak by część A pozostała na zewnątrz.
 5. Na papierze safari odrysuj 2 razy szablon nogi (szablon G). Na czarnej piance odrysuj natomiast 2 kopytka zebry (szablon H). Elementy wytnij, sklej (mocując kopytka na szerszych końcach nóg) i przymocuj do tułowia. Naklej na nie, wycięty z białej pianki, brzuszek zebry (szablon F).
 6. Z papieru safari wytnij ogon zebry (szablon I). Ozdób go czarnym „pędzelkiem” wyciętym z pianki (szablon J). Delikatnie wygnij palcami ogon i przyklej go we właściwym miejscu.

To już koniec pracy. Możesz teraz włożyć do przybornika swoje ołówki i kredki. A może masz własny pomysł na wykonanie przybornika?

Spróbuj koniecznie!

Szablon zwierzątka Zebra

Szablon zwierzątka Leopard