Stołówka szkolna i wyposażenie kuchni – skorzystaj z oferty

Stołowka Szkolna 2019. Program Posiołek w szkole i w domu. Nowa Szkoła.1 stycznia 2019 r. ruszył ministerialny program Posiłek w szkole i w domu, którego celem jest zapewnienie dzieciom posiłku przygotowanego w stołówce szkolnej. Program jest finansowany ze środków budżetu państwa a wsparcie finansowe przeznaczone zostanie na stworzenie od podstaw lub doposażenie, adaptację i poprawę standardu stołówek szkolnych. W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa ofertę specjalną.

Projekt Stołówka Szkolna jest w całości dedykowany stołówkom oraz jadalniom. W ofercie znajduje się kompleksowe wyposażenie pomieszczeń żywienia zbiorowego w postaci krzeseł i stołów z regulowaną wysokością oraz estetyczne, trwałe i bezpieczne w kontakcie z żywnością zastawy stołowe, a także produkty umożliwiające wyposażenie lub doposażenie zaplecza gastronomicznegospecjalistyczne meble oraz niezbędny asortyment służący także przygotowaniu posiłków. Wśród propozycji m.in. sprzęt AGD, wysokiej jakości garnki oraz pojemniki do przechowywania żywności. Dopełnieniem są naczynia, zestawy akcesoriów kuchennych oraz środków sanitarnych i pojemników na odpadki.

Wszystkie produktu podzielone na kategorie znaleźć mogą Państwo w naszym sklepie internetowym.

Poniżej oferta na wyposażenie stołówki szkolnej i kuchni do obejrzenia w wersji online:

Ofertę można również pobrać w wersji .pdf.

Program Posiłek w Szkole i w Domu

Początek 2019 roku niesie ze sobą kolejne formy wsparcia finansowego ze środków budżetu państwa. Wśród nich znalazł się rozpisany na lata 2019-2023 program „Posiłek w szkole i w domu” przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Program ma charakter modułowy, a jego odbiorcami są przede wszystkim dzieci, które wychowują się w rodzinach z trudną sytuacją. Pomoc jest kierowana również do osób starszych, niepełnosprawnych oraz osób o niskich dochodach. Program ruszył z dniem 1 stycznia 2019 roku i będzie realizowany przez kolejne pięć lat, a swoim zasięgiem obejmie wszystkie województwa.

Istotnym elementem Programu jest zapewnienie dzieciom posiłku przygotowanego w stołówce szkolnej.

Program jest finansowany ze środków budżetu państwa. Maksymalne wsparcie wyniesie 80 tys. zł dla stołówek i 25 tys. zł dla jadalni. Finansowy lub rzeczowy wkład organów prowadzących szkoły to 20% funduszy niezbędnych do realizacji.

Na co może zostać przeznaczone wsparcie z programu?

 • doposażenie, adaptacja i poprawa standardu działającej stołówki
 • doposażenie i adaptacja stołówki, która obecnie nie funkcjonuje
 • zorganizowanie nowej stołówki

Kto może ubiegać o wsparcie finansowe?

 • publiczne szkoły podstawowe
 • zespoły szkół
 • specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze
 • młodzieżowe ośrodki wychowawcze i młodzieżowe ośrodki socjoterapii
 • publiczne podstawowe szkoły artystyczne

Terminy składania wniosków:

 • do 15 kwietnia danego roku przez dyrektorów publicznych szkół podstawowych (w tym podstawowych szkół artystycznych) prowadzonych przez JST, osoby prawne inne niż JST oraz osoby fizyczne
 • do 30 kwietnia danego roku przez organy prowadzące szkoły do właściwych ze względu na siedzibę szkoły wojewodów
 • do 15 kwietnia 2019 r. przez dyrektorów szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej prowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Szczegóły dotyczące programu „Posiłek w szkole i w domu”: Strona Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta lub bezpośrednio z przedstawicielem handlowym.

Życzymy udanych zakupów!