Światowy Dzień Oceanów

Dziś (8 czerwca) obchodzimy Światowy Dzień Oceanów.

Te największe zbiorniki słonej wody zajmują ponad 70% powierzchni Ziemi. Są one odpowiedzialne za wytwarzanie ogromnej ilości tlenu i dostarczają ludziom pożywienia w postaci owoców morza. To dzięki nim życie tętni na naszej planecie a ludzkość może istnieć. Z tego powodu tak ważne jest dbanie o dobry stan oceanów.

Zainspirowani oceanem, stworzyliśmy tablicę manipulacyjną uzupełniającą kolekcję meblową FALA. Pozwala ona dzieciom na rozwijanie motoryki małej i zaznajomienie się z elementami kojarzącymi się z światem pod taflą wody.

dzień oceanu

 

Z okazji opisywanego dnia przygotowaliśmy także kartę pracy, które pozwolą utrwalić dzieciom zdobytą już wiedzę o oceanach lub zainteresować je tematem podwodnego życia.

Kliknij tutaj lub w grafikę, aby pobrać PDF z kartą pracy.

dzień oceanu

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego pod adresem sklep.nowaszkola.com oraz kontaktu z przedstawicielami handlowymi. Zachęcamy także do obserwowania profilów Nowej Szkoły na Facebooku i Instagramie. Za ich pośrednictwem będziemy systematycznie dzielić się z Państwem szczegółami o naszych nowościach.