Specjalne Potrzeby Edukacyjne. Film. Nowa Szkoła

Tulipany na Dzień Mamy

26 maja to dzień, w którym wszystkie Mamy obchodzą swoje święto! Z tej okazji możecie przygotować dla nich bukiet wiosennych tulipanów. My już to zrobiliśmy i wszystkim Mamom z okazji ich święta życzymy uśmiechu oraz samych słonecznych dni!

303-tulipany-na-dzien-mamy-01Do wykonania tulipanów potrzebne będą:

Do wykonania wazonu potrzebne będą:

Jak wykonać wazon i tulipany?

Do wykonania wazonu użyj jednego arkusza kolorowego papieru. Przy pomocy ołówka i linijki narysuj na kartce siatkę wazonu z podstawą i czterema ścianami. Wazonik wykonany przez nas posiada następujące wymiary: ściany – wys. 16 cm, szer. dołu 12 cm, szer. góry 8 cm, dno – 12 x 12 cm. Przy wycinaniu siatki wazonika koniecznie pamiętaj o uwzględnieniu bocznych skrzydełek, które przy składaniu posmarujesz klejem. Po złożeniu i sklejeniu ścian możesz dowolnie ozdobić wazonik, rysując na nim grochy, szlaczki, lub tak jak my – nakleić błyszczącą kokardkę z bibuły. Kiedy wazon jest gotowy, możesz zająć się kwiatami. Kolorową bibułę potnij na paski o szerokości ok. 8 cm, a następnie poprzecinaj je w poprzek na połowę. Potrzebną ilość papierowych pasków możesz przygotować sobie od razu – ułatwi Ci to pracę. Z trzech do pięciu takich paseczków powstanie jeden tulipan. Teraz weź pojedynczy pasek do rąk i skręć go delikatnie w połowie, a następnie złóż na pół i uformuj wypukły płatek. Po złożeniu powstanie podwójny koniec, który także skręć kilkakrotnie, aby płatek zachował nadaną mu przez Ciebie formę. Postępuj tak samo z resztą bibułek, które wyciąłeś. Gdy wszystkie płatki będą gotowe, wybierz kilka z nich, poskładaj otworami do środka i owiń drucikiem. Masz już gotowy kielich kwiatka.

303-tulipany-na-dzien-mamy-02Teraz będziemy wycinać liście. Najlepiej będzie, jeśli użyjesz do tego krepiny metalizowanej, dzięki temu liście będą błyszczące, a kwiaty jeszcze piękniejsze! Zieloną krepinę potnij wzdłuż na dwa rodzaje pasków – jedne o szerokości 5 cm, a drugie – 2 cm. Szersze paski przetnij na pół i z jednej strony dotnij im nożyczkami ostre końce. Cienkie paski przydadzą się za chwilę do wykończenia kwiatu. Spośród wyciętych liści wybierz trzy, przyłóż do tulipana i owiń wystającym drucikiem. Na koniec weź cieńszy zielony pasek, posmaruj jego koniec klejem w sztyfcie. Zaczynając od góry, owiń łodyżkę kwiatka w taki sposób, by błyszcząca bibuła przykryła zielony drut. Koniec paska również przyklej klejem.

303-tulipany-na-dzien-mamy-03Jeżeli postępowałeś zgodnie z instrukcją, właśnie samodzielnie wykonałeś pięknego tulipana! Takiego kwiatuszka możesz dać swojej Mamie z okazji jej święta, a jeśli starczy Ci zapału i cierpliwości, możesz zrobić ich cały bukiecik. Powodzenia!

303-tulipany-na-dzien-mamy-04