W czasie ferii zimowych, nudzie mówimy NIE!

Aktywne spędzanie czasu na świeżym, mroźnym powietrzu w czasie tych paru miesięcy może dostarczyć nam wielu wspaniałych wspomnień, umocnić więzi rodzinne oraz dostarczyć wiele radości dla dzieci.

Dzieci i młodzież nie powinni narzekać na nudę w tym czasie. Ośrodki kultury i inne instytucje organizują rozmaite zajęcia i spotkania. Ale co zrobić, jeśli czas ferii spędzamy w domu ? Czy to oznacza, że ferie zimowe są czasem straconym, a dziecko jest skazane na nudę i monotonię podczas dwóch tygodni tych ferii? Odpowiedź brzmi: absolutnie nie. Jest to czas, w którym uczniowie mogą wypocząć od szkoły i wysiłku poczynionego podczas nauki.

W Naszej bogatej ofercie znajdziecie Państwo mnóstwo propozycji na czas wolny. Znajdzie się coś dla tych, którzy szukają gier rodzinnych, zręcznościowych, strategicznych, ale nie zabraknie też układanek, nakładanek czy puzzli dla dzieci w każdym wieku.

Chyba każdy chciałby miło spędzić ferie. Wystarczą chęci i dobry humor, by ten wolny czas spędzić niezwykle przyjemnie!

Termin

Województwa

14 – 27 stycznia 2013 r. kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
21 stycznia – 3 lutego 2013 r. podlaskie, warmińsko-mazurskie
28 stycznia – 10 lutego 2013 r. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
11 lutego – 24 lutego 2013 r. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Ferie zimowe trwają dwa tygodnie, jednak ich daty ustalane są na każdy rok osobno przez MEN.