Wyprawki Nowej Szkoły – różnorodność plastycznych inspiracji

wyprawki-nowej-szkolyZajęcia plastyczne pełnią wiele ról w wychowaniu dzieci, począwszy od rozwoju tak ważnej koordynacji wzrokowo – ruchowej, wpływającej na precyzję ruchów. Zaburzenia w tym obszarze, utrudniają dziecku nabywanie umiejętności samodzielnego ubierania się i później naukę pisania.

Inną korzyścią płynącą z zajęć plastycznych jest rozwijanie dziecięcej wyobraźni, której rolą jest między innymi kształtowanie umiejętności radzenia sobie w każdej sytuacji i umiejętności odnajdywania najlepszych rozwiązań. Mając do dyspozycji wiele technik plastycznych i szereg różnorodnych materiałów, może zdecydować, czego użyje do swojej pracy i jaką nada jej formę. Wraz z upływem czasu i rozwojem, dziecko dostrzega własne postępy, widzi, że wykonuje zadania coraz lepiej i dokładniej, a końcowy efekt jego pracy, jest coraz bardziej adekwatny do pierwotnych założeń. Przy okazji rozwija się dziecięca kreatywność i jednocześnie umiejętność podejmowania decyzji, a co za tym idzie – wiara we własne możliwości – tak ważna w codziennym życiu.

Aktywność plastyczna umożliwia dziecku również wyrażanie własnych emocji, myśli i przeżyć a także przekazanie innym wiedzy o świecie, jaką dziecko zdążyło już posiąść. Na podstawie dziecięcych prac nietrudno jest także dostrzec, co stanowi dla małego autora największą wartość. Osoby i przedmioty pełniące w życiu dziecka ważne role, są na pracach umieszczane najczęściej i zazwyczaj zajmują na nich centralne miejsce.

Dostrzegając różnorodne funkcje dynamicznej aktywności plastycznej dziecka oraz korzyści płynące ze stosowania wielu technik plastycznych, przygotowaliśmy wyprawki plastyczne, składające się z różnorodnych materiałów przydatnych w pracy z dziećmi. Wyprawki opracowane zostały przez specjalistów Nowej Szkoły w konsultacji z nauczycielami i dyrektorami edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Nasze wyprawki to wielkie praktyczne zestawy różnorodnych materiałów plastycznych dla 25- i 5-osobowych grup dzieci. Wysokiej jakości kredki i farby o intensywnych kolorach, białe i kolorowe papierowe arkusze o różnych grubościach i strukturach, wygodne pędzle z drewnianym trzonkiem, plastelina w 12 kolorach, druciki kreatywne, pompony, teczki na prace oraz wiele innych ciekawych materiałów, pozwalają na tworzenie kreatywnych prac przez cały rok. Oszczędność Państwa czasu i komfort pracy dzieci, stanowi dla nas priorytet, dlatego polecamy naszą wyprawkę w bardzo korzystnej cenie. Zapraszamy jednocześnie do zapoznania się z pełną ofertą plastyczną!