Wystawa projektów realizowanych dla przemysłu na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz

zaproszenie=wzornictwo-plus-przemyslWystawa projektów produktów i projektów wnętrz powstałych we współpracy z przemysłem i inwestorami, będącym podsumowaniem zainicjowanego siedem lat temu programu. Program zmienił jakość dydaktyki poprzez kształcenie umiejętności współpracy projektanta z kadrą producenta i inwestora. Podjęta współpraca przebiegała w kilku różnych obszarach, a efekty tej współpracy będą prezentowane w trzech działach wystawy:

Projekty produktów realizowane przez studentów dla producentów, w tym dla Deante, Mikomax, Nowa Szkoła, Makromed, Stora Enso, Ceramika Paradyż.

Projekty wnętrz realizowane przez studentów dla inwestorów, w tym dla Kopalni Soli w Kłodawie, Szpitala im. Janusza Korczaka w Łodzi, Galerii Zielona w Łodzi, Pododdziału Dziennego Chemioterapii Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

Projekty komunikacji wizualnej realizowane przez studentów dla firm i instytucji, w tym dla Instytutu Biologii Medycznej Polskiej Akademii Nauk BIOLMED.

Kurator wystawy: dr hab. Krzysztof Chróścielewski, prof. ASP

Komisarz wystawy: mgr Grzegorz Sowiński, dr Anna Wrzesień, dr Beata Wawrzecka, dr Rafał Dobruchowski

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi prof. Jolanta Rudzka-Habisiak, Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych SPFP

Partnerzy strategiczni: DEANTE, MIKOMAX, NOWA SZKOŁA