Zabawy na Tłusty czwartek

tlusty-czwartek-2014Tłusty czwartek to jedyny dzień w roku, w którym z reguły nikt nie zważa na ilość spożywanych słodyczy. Zamiast jednak częstować dzieci zbyt dużą ilością prawdziwych słodkości, można zaproponować im w tym dniu zdecydowanie zdrowszą zabawę w Mistrza Cukiernika! Aby móc poszczycić się tym tytułem, dziecko musi przygotować pączki z… kolorowego papieru. W wycięciu tekturowych kółek może dzieciom pomóc osoba dorosła, ale ozdabianiem pączków najlepiej zajmą się same dzieci.

Do wykonania zadania będziecie potrzebować: tekturę, kolorowy papier, nożyczki, klej oraz wszystko co według Was nadaje się do ozdabiania. My do swoich pączków użyliśmy następujących produktów z działu plastyka w naszym katalogu: tektury falistej beżowej, bloku kartonów kolorowych, żeli brokatowych, mozaiki artystycznej, kolorowych patyczków, kleju winylowego oraz nożyczek.

Życzymy Wam wesołej zabawy i do dzieła!