Specjalne Potrzeby Edukacyjne. Film. Nowa Szkoła

Żegnamy karnawał

Ostatni tydzień karnawału rozpoczyna się tłustym czwartkiem a kończy środą popielcową. Te kilka dni poprzedzających długi okres postu, to ostatni moment na wesołe zabawy, tańce i maskowe przyjęcia. W tym czasie odbywa się też słynny karnawał w Wenecji oraz w Rio de Janeiro. Bal maskowy możecie urządzić dzieciom w domu albo w przedszkolu. Jedyne czego będziecie potrzebować to muzyka i oczywiście karnawałowe maski. Nasz sposób na ich wykonanie jest naprawdę bardzo prosty i może dostarczyć dzieciom dużo radości.

Wykonanie masek: z białego kartonu należy wyciąć białe prostokąty o wym. ok. 10 x 18 cm, zgiąć je dokładnie w połowie a następnie rozłożyć i wykonać otwory na oczy w odległości ok. 2,5 cm. Dziecko ozdabia tylko połowę kartki, nanosząc na nią dość grubą warstwę farby. Po złożeniu papieru wzdłuż zgięcia, farba odbije się na drugą stronę, tworząc nieregularne wzory. Po wyschnięciu farby należy odciąć brzegi kartki według powstałych kształtów lub własnego pomysłu, nadając jej formę maski. Na koniec wystarczy już tylko przymocować do maski gumkę lub dokleić uchwyt z patyczka albo słomki.

406-zegnamy-karnawal-01

Do stworzenia takich karnawałowych masek będziecie potrzebować: biały katon, farby, pędzle, nożyczki, klej oraz dowolne ozdobne elementy. My do swoich masek użyliśmy następujących produktów z działu plastyka w naszym katalogu: bloku technicznego (TM2046), farb temper 6 kolorów (NS0800), farb temper kolorów pochodnych (RL1900), farb brokatowych (RL1600), pędzli okrągłych, kleju winylowego (NS0809), liści preparowanych (CR8934), piórek długich (FO5310) oraz kryształków samoprzylepnych (CR5856).