Logopedia PRO - Logo-gry v. 4.0

Kod produktu: DP0657

Zestaw 10 typów gier wraz z wariantami, wspomagających i uatrakcyjniających terapię logopedyczną dzieci z zaburzeniami słuchu i mowy, dzieci z autyzmem, mutyzmem, a także dzieci z opóźnionym rozwojem intelektualnym. Program umożliwia ćwiczenie rytmiki mowy, modulacji i intonacji głosu oraz zaburzeń fazy wydechowej. Pozwala „zobaczyć” swój głos na ekranie monitora, przez co jednocześnie poczucie sprawstwa. Angażuje dzieci dzięki atrakcyjnej grafice, animacjom i wzmocnieniom pozytywnym.
PROGRAM POLECANY logopedom, nauczycielom przedszkola oraz młodszych klas szkoły podstawowej, pedagogom specjalnym, rodzicom (pod nadzorem logopedy).

Opis programu
Zestaw gier sterowanych głosem, do wykorzystania na zajęciach z dziećmi z zaburzeniami słuchu i zaburzeniami poznawczymi. Jeden z pięciu programów logopedycznych, wspomagających terapię logopedyczną i rozwój mowy dziecka z serii LOGOPEDIA PRO.
Szczególnie polecany do pracy z dziećmi uczącymi się mówić, dziećmi z wadami wymowy, zaburzeniami słuchu oraz komunikacji.

Gry logopedyczne wspomagają nabywanie umiejętności operowania cechami dźwięku, takimi jak:
wysokość,
głośność (natężenie),
dźwięczność,
czas trwania.

Główne obszary wykorzystania programu LOGO-GRY to:
profilaktyka zaburzeń mowy i języka,
wspieranie rozwoju prawidłowej artykulacji,
kształcenie prawidłowej fazy wydechowej,
ćwiczenia natężenia głosu,
ćwiczenia rytmiki mowy,
trening modulacji i intonacji głosu,
ćwiczenia dźwięczności (głoski dźwięczne i bezdźwięczne),
wspomaganie, urozmaicanie wychowania słuchowego,
wsparcie w terapii opóźnionego rozwoju mowy,
rozwijanie koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej,
kształcenie poczucia sprawstwa,
praktyczne zastosowanie w surdopedagogice i surdologopedii.

Program szczególnie pomocny jest w terapii dzieci z:
zaburzeniami rozwoju języka i słuchu,
opóźnionym rozwojem mowy,
zaburzeniami ze spektrum autyzmu,
niepełnosprawnością umysłową lub innymi zaburzeniami,
opóźnionym rozwojem funkcji poznawczych.

Program przeznaczony jest dla logopedów, terapeutów, specjalistów i nauczycieli prowadzących zajęcia z dziećmi wymagającymi terapii logopedycznej, mającymi problemy z artykulacją głosek, przyswajaniem języka i jego prawidłowym rozwojem a także tych, pracujących z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Warunki korzystania
Bezterminowa licencja na 2 urządzenia: 2x komputer.
Program współpracuje z monitorami i tablicami interaktywnymi, program w pełni działający bez dostępu do internetu.
Materiały instruktażowe online z obsługi programu, bezpłatne aktualizacje i wsparcie techniczne producenta po zakupie.
2 lata gwarancji.
Działanie programu offline, niezależne od jakości sieci w placówce.
Aplikacja instalowana wyłącznie lokalnie zapewniająca bezpieczeństwo danych wrażliwych, bez konieczności podpisywania z wydawcą umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.

Zalety programu
Seria programów eduSensus Logopedia PRO jest wyrobem medycznym - skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania potwierdzone zostały w ocenach klinicznych.
Certyfikat ISO 9001:2015 producenta.
Seria rekomendowana przez Polski Związek Logopedów.

Dodatkowa zawartość zestawu

Publikacja drukowana: Podręczny zestaw obrazkowy.
Podręczny zestaw obrazkowy zawiera ponad 300 ilustracji do rozwijania słownictwa, kompetencji komunikacyjnych i funkcji percepcyjno-motorycznych. Publikacja przeznaczona jest dla dzieci z niepełnosprawnościami o ograniczonym zasobie słownictwa i z problemami z porozumiewaniem się. Kolorowe, realistyczne ilustracje są podzielone na 17 podstawowych kategorii najczęściej wykorzystywanych w komunikacji. Terapeuta lub nauczyciel może je wyciąć, a następnie wykorzystać w dowolny sposób podczas zajęć – liczne pomysły na przykładowe zastosowania obrazków znajdują się we wstępie do publikacji. Są to np.: nazywanie obiektów na ilustracjach, opisywanie ich, tworzenie zdań i historyjek z wykorzystaniem obrazków. W końcowej części publikacji mieszczą się etykiety do wycięcia, które stwarzają dodatkowe możliwości wykorzystania materiału.
e-Przewodnik metodyczny do pracy z programem.
Dodatkowo ponad 2000 dodatkowych pomocy dydaktycznych w wersji elektronicznej: przesiewowe badanie mowy, multimedialne książki eduSensus, dźwięki, melodie i piosenki eduSensus, karty pracy do wydruku, obrazki i gry eduSensus, aplikacje oraz przewodnik po tych pomocach.

Aktywna tablica 2021-2024
Produkt spełnia wymagania rządowego programu Aktywna Tablica 2021-2024, przede wszystkim jako program do terapii:
dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji (w tym: ADHD – Attention Deficit Hyperactivity Disorder, ADD – Attention Deficit Disorder), z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją, dyskalkulią.
procesów komunikacji, w tym zaburzeń przetwarzania słuchowego, dla uczniów z centralnymi zaburzeniami słuchu, słabosłyszących, z zaburzeniami koncentracji i uwagi, w tym z ADHD, ADD, autyzmem.
dla uczniów posługujących się wspomagającymi i alternatywnymi metodami komunikacji (AAC – Augmentative and Alternative Communications), w szczególności uczniów z uszkodzeniami neurologicznymi, porażeniami,
dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim.
dla uczniów mających problemy w edukacji szkolnej z przyczyn innych niż wymienione powyżej z zaburzeniami wymagającymi terapii logopedycznej lub psychologicznej.