Pomoce dydaktyczne, materiały edukacyjne, wyposażenie szkół, przedszkoli i żłobków | Nowa Szkoła
Nowa Szkoła

Przedszkole

Zadaniem przedszkoli jest zapewnienie dzieciom właściwych warunków rozwoju fizycznego, umysłowego, emocjonalnego i społecznego, wyrównywanie ewentualnych braków i opóźnień w tym zakresie, jak również przygotowanie dziecka do nauki w szkole oraz pomoc pracującym rodzicom w zapewnieniu dzieciom opieki wychowawczej.

Przedszkole nie tylko bawi poprzez zabawki edukacyjne, ale przede wszystkim uczy wspierając się mądrymi pomocami dydaktycznymi. Dużą rolę odgrywa otocznie dziecka. Ważna jest przestrzeń edukacyjna – odpowiednio zaprojektowane meble przedszkolne, które zaspokoją potrzeby najmłodszych jak również będą ozdobą przedszkola. Wspomagając rozwój dzieci w wieku przedszkolnym należy stworzyć im sposobność do ukształtowania postaw i wartości, które ułatwią im dokonywanie wyborów, mających znaczenie dla ich obecnego i przyszłego życia.