LaboLAB Energia. To działa! Zestaw do doświadczeń z fizyki

Kod produktu: LJ0019

Uczniowie poznają różne rodzaje energii oraz dowiadują się, jak się ona zmienia. Analizują energię, jaką wytwarzają ich ciała, energię potencjalną i kinetyczną, ruch fal oraz alternatywne formy energii. W oparciu o doświadczenia z budowanymi przez siebie obwodami elektrycznymi, uczniowie poznają koncepcję transportu i przemian energii. Zajmują się również ruchem falowym jako sposobem przenoszenia energii i informacji. Ponadto poznają pojęcia odnawialnych i nieodnawialnych zasobów energii, a także analizują wady i zalety alternatywnych źródeł energii. Tworzą modele turbin wiatrowych i kół wodnych oraz omawiają ich funkcje. Na koniec uczniowie wykorzystują zdobytą wiedzę w praktyce, projektując własny eksperyment, odpowiadający na konkretne pytanie na temat energii.
Moduł jest zestawem klasowym, co oznacza, że zawiera kompletny zestaw elementów potrzebnych do wykonania doświadczeń w zespołach złożonych z wielu uczniów.
Zadania badawcze realizowane w module:
Źródła energii są wszędzie (2 jednostki lekcyjne)
Energia potencjalna i energia kinetyczna (3 jednostki lekcyjne)
Przekazywanie i przemiany energii (6 jednostek lekcyjnych)
Fale przenoszą energię (4 jednostki lekcyjne)
Energia odnawialna (3 jednostki lekcyjne)
Eksperymentuję z energią (5 jednostek lekcyjnych).
Wyposażenie zestawu:
przewodnik metodyczny dla nauczyciela w wersji drukowanej i cyfrowej
23 x scenariusze lekcji ze szczegółowo opisanymi eksperymentami i projektami edukacyjnymi dla uczniów klas IV-VIII
30 x materiały dla uczniów o zróżnicowanym poziomie
około 100 interaktywnych ekranów, które umożliwiają pracę grupową przy tablicy interaktywnej lub samodzielną przy komputerze, tablecie lub na smartfonie
materiały interaktywne do pracy grupowej na tablicach interaktywnych, jak i indywidualnej na tabletach, smartfonach lub komputerach (systemy Windows, Android, iOS)
dostęp do materiałów cyfrowych (atrakcyjne symulacje, ćwiczenia, testy, podręczniki multimedialne) dla uczniów i nauczycieli (licencja szkolna, bezterminowa)
1 x elektroskop
1 x zestaw przewodników i izolatorów
2x miernik uniwersalny
2 x pałeczki do elektryzowania
16 x piłeczki pingpongowe
36 x baterie alkaliczne R20
45 x uchwyt na baterie R20
5 x brzęczyk elektryczny
5 x silniczek elektryczny
20 x mini żarówka 2V 0,06A
30 x oprawka mini żarówki
1 x przewód na rolce (dł. 30m)
1 x cążki do cięcia przewodów i zdejmowania izolacji
30 x termometr zanurzeniowy z podwójną skalą, stopniami Celsjusza i Fahrenheita ( zakres: od -10 do 110 stopni C)
5 x ogniwo słoneczne (10×7 cm)
10 x pręty drewniane (0,6×30 cm)
40 x niebieskie, nieprzeźroczyste kulki
50 x karton konstrukcyjny (23×30 cm), kolor biały
1 x humus ogrodowy (poj. 1,6 l)
8x pipety skalowane (poj. 3 ml)
16 x linijka (dł. 30 cm)
1 x cienki, mocny sznurek (dł. 60 m)
100 x słomki do napojów, czerwone/białe (dł. 20 cm)
150 x słomki do napojów, przezroczyste (dł. 20 cm)
8 x pojemnik plastikowy (poj. 5,5 l)
8 x rolki taśmy klejącej
50 x łyżeczki plastikowe
10 x pokrywka plastik (poj. 0,4 l)
32 x kubek plastikowy (poj. 250 ml)
25 x kubek styropianowy (poj. 230 ml)
60 x kubek plastikowy (poj. 30 ml)
1 x plansza dydaktyczna 70×100 cm, „Metoda badawcza”
1 x duża, wytrzymała skrzynia z tworzywa sztucznego wym.: 50x 60 x 30 cm.