Spektrum Autyzmu PRO poziom 2

Kod produktu: DP0098

Specjalistyczny program multimedialny dla nauczycieli i terapeutów przeznaczony do terapii dzieci w starszym wieku szkolnym i młodzieży ze spektrum autyzmu. To skuteczne i bezpieczne narzędzie wspomaga organizację pomocy psychologiczno – pedagogicznej i realizację założeń edukacji włączającej. Jego koncepcja odpowiada diagnozowanej u dzieci ze spektrum autyzmu triadzie zaburzeń w zakresie funkcjonowania społecznego, zaburzeń komunikacyjnych i zachowań stereotypowych. Tematyka programu dostosowana jest do wieku rozwojowego i specyfiki funkcjonowania uczniów. Koncentruje się wokół trzech głównych obszarów: samoświadomość i relacje, samodzielność i dbanie o siebie, bezpieczeństwo. Celem pracy terapeutycznej z programem jest wyposażenie nastolatków w narzędzia, schematy, sposoby, które pozwolą im z sukcesem nawiązywać i podtrzymywać relacje społeczne, a także rozpoznawać swoje potrzeby i możliwości, świadomie dbać o zdrowie i prowadzić zdrowy styl życia oraz zadbać o swoje bezpieczeństwo w codziennych sytuacjach, ale też i w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Program może być także uzupełnieniem w pracy terapeutycznej z innymi uczniami wymagającymi wsparcia w zakresie rozumienia sytuacji społecznych, budowania relacji, komunikacji i rozumienia swoich potrzeb. Współczesna grafika, zdjęcia, filmy animowane oraz doświadczony zespół autorski - stanowią gotowe rozwiązanie przeznaczone do pracy indywidualnej lub w małej grupie na zajęciach terapeutycznych, rewalidacyjnych, dydaktycznych i wychowawczych. Dodatkowo program rozwija ważne ze względu na specyfikę spektrum autyzmu kompetencje: koncentrację uwagi, umiejętność generalizacji, pamięć, logiczne myślenie, koordynację wzrokowo-ruchową, rozwój mowy biernej i czynnej, orientację w przestrzeni. Z programu można korzystać bez dostępu do Internetu.
Zawartość programu:
• tablet dołączony do zestawu – do wykorzystania z ćwiczeniami multimedialnymi instalowanymi z karty SD
• aplikacja terapeuty umożliwiająca śledzenie postępów dziecka i dokumentowanie przebiegu terapii (zapisywanie nagrań i zdjęć) – dostępna na pendrivie
• moduł ustawiania dostępności zgodnie z WCAG – system modyfikacji widoku ćwiczeń i innych funkcji pozwalających na indywidualizację pracy z programem (np. wybór głosu lektora, wyłączanie dźwięków)
• narzędzie Kreator komiksów do tworzenia komiksów
• ponad 30 filmów animowanych wspierających modelowanie zachowań
• 40 przykładowych scenariuszy zajęć terapeutycznych wraz z kartami pracy, z możliwością wydruku
• 6 emotikonek – do wyboru, towarzyszących uczniowi
• przewodnik metodyczny opracowany przez doświadczonych terapeutów.
Wymagania techniczne:
• bezterminowa licencja obejmuje 2 urządzenia: tablet i komputer
• współpracuje z monitorami i tablicami interaktywnymi
• wymagania techniczne aplikacji desktopowej:
- system operacyjny: Windows 7/8/10 wersje 32-bit i 64-bit,
- procesor: 2,4 GHz,
- pamięć RAM: 4 GB,
- karta graficzna pracując z rozdzielczością minimalną 1024x 768 px,
- karta dźwiękowa z podłączonymi głośnikami/ słuchawkami/mikrofonem,
- mysz lub inne urządzenie wskazujące,
- port USB 2.0/3.0,
- 5 Gb wolnego miejsca na dysku twardym,
- program do otwierania plików PDF.