Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze Chemia szkoła ponadpodstawowa

Kod produktu: LJ0137

Kompleksowe materiały interaktywne do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii na etapie szkoły ponadpodstawowej. Każdy zestaw umożliwia przeprowadzanie angażujących lekcji stacjonarnych, zdalnych oraz zajęć metodą odwróconej klasy czy lekcji hybrydowych. Nauczyciel może nie tylko współdzielić ekran i realizować wirtualne eksperymenty z uczniami, wpływając na ich zainteresowanie, lecz także wysyłać im zadania przy pomocy platformy Dzwonek.pl. Z materiałami WLP można pracować na: tabletach, komputerach, smartfonach, tablicach interaktywnych oraz ekranach multimedialnych. Zasoby programu zostały tak dobrane, aby pomóc nauczycielowi w przekazaniu wiedzy dotyczącej najtrudniejszych zagadnień z podstawy programowej. Stanowią doskonałe urozmaicenie lekcji, przyciągają uwagę uczniów i angażują ich do nauki, rozwijając przy tym myślenie krytyczne, kompetencje społeczne (praca grupowa) i cyfrowe, wprowadzają w pracę metodą badawczą – zadawanie pytań, formułowanie hipotez, wyciąganie wniosków, a także zbieranie i analizowanie danych. Materiały powstały przy współpracy z nauczycielami i kadrą uniwersytecką. Każda lekcja została zweryfikowana pod kątem merytorycznym i praktycznym, co gwarantuje jej najwyższą jakość.
Zawartość pudełka:
- bezterminowy dostęp online dla 3 nauczycieli i 90 uczniów
- bezterminowy dostęp offline dla 6 urządzeń dla nauczycieli i 90 urządzeń dla uczniów
- 25 zagadnień z podstawy programowej
- zakres podstawowy i rozszerzony (część doświadczeń z zakresu podstawowego z dodatkowymi treściami, część z rozszerzonego)
- atrakcyjne zasoby multimedialne – m.in.: symulacje, filmy, animacje, wirtualne wycieczki, zdjęcia makro i mikroskopowe, modele 3D, projektowanie doświadczeń dodatkowe materiały do atrakcyjnej nauki z wykorzystaniem wirtualnej (VR) oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR).

W pakiecie WLP Chemia umieszczono:
• rozwijanie umiejętności projektowania i opisywania doświadczeń chemicznych: konstruowanie schematów doświadczeń chemicznych, dobór odczynników, szkła laboratoryjnego i sprzętu,
• symulacje opatrzone animacjami i grafikami pokazujące przebieg doświadczeń chemicznych, a także symulacje, którym towarzyszą opatrzone odpowiednim komentarzem filmy z rzeczywistych doświadczeń chemicznych,
• instrukcje wykonania doświadczeń,
• rozwijanie umiejętności formułowania obserwacji i wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń chemicznych,
• modele 3D struktur chemicznych.

Lista zagadnień opracowanych w WLP Chemia
1. Promieniotwórczość naturalna
2. Sporządzanie roztworów o określonym stężeniu procentowym
3. Sporządzanie roztworów o określonym stężeniu molowym