PUS Koduj szyfruj 2

Kod produktu: TL0079

Koduj, szyfruj 2. Ćwiczenia wprowadzające do kodowania to książeczka PUS stworzona dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zawiera zadania, których celem jest ćwiczenie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Kodowanie i programowanie to ważne i potrzebne w dzisiejszym świecie umiejętności. Zgodnie z obowiązującą podstawą programową uczą się ich już dzieci w młodszych klasach szkoły podstawowej. Jest to wstęp do późniejszych zajęć informatycznych. Zadania w publikacji stworzone zostały z myślą o pierwszych krokach w kodowaniu. Te pierwsze gry i zabawy z kodowaniem odpowiadają potrzebom rozwojowym dzieci. Ich celem jest rozwój koncentracji, logicznego myślenia, analizowania i wyciągania wniosków. Ułożone są one zgodnie z zasadą stopniowania trudności, czyli od łatwiejszych do trudniejszych. Zadania oparte są na między innymi: odszyfrowywaniu ukrytych nazw, wyszukiwaniu liczb w układach współrzędnych, odszukiwaniu kodów kolorystycznych, odczytywaniu współrzędnych geograficznych, odkodowywaniu nazw geograficznych według kodów kolorystyczno-graficznych.