Ja i My Program Nauczania

Wyprzedaż
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,00 PLN
Cena przed wyprzedażą: 39,00 PLN

Zadaniem szkoły – zgodnie z wytycznymi MEN – jest realizowanie programu nauczania skoncentrowanego na dziecku, jego indywidualnym tempie rozwoju i możliwościach uczenia się.
_x000D_
Program jest odpowiedzią na to wyzwanie. Skonstruowany został w oparciu o nową podstawę programową i założenia Projektu MEN „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I–III szkół podstawowych”. Jego wyjątkowym atutem jest uniwersalność. Wzorzec opiera się na idei konstruktywizmu. Skierowany jest zarówno do pracy w rówieśniczych zespołach klasowych, jak i grupach mieszanych wiekowo – klasach łączonych.
_x000D_
Składa się z dwóch części My – uczymy się wspólnie oraz Ja – uczę się dla siebie. Pierwsza skierowana jest do wszystkich uczniów (praca zespołowa). Druga skupia się na nauczaniu zindywidualizowanym (indywidualizacja). Zawiera treści obejmujące wszystkie pola edukacji wskazane w podstawie programowej, pomaga też nauczycielowi zbadać predyspozycje dziecka i opracować indywidualne plany rozwoju.
_x000D_
Program został napisany w taki sposób, aby stanowił praktyczny wzorzec, będąc użytecznym w codziennej pracy nauczyciela.
_x000D_
Część pierwsza My – uczymy się wspólnie zawiera 4 elementy składowe:
_x000D_
1. Drogowskazy. Dlaczego taki model edukacji?
_x000D_
2. Cele. Dokąd zmierzamy?
3. Treści
_x000D_
4. Procedury osiągania celów – metody, rodzaje zajęć.
5. Opis założonych osiągnięć
_x000D_
Treści obejmują m.in.: Czytanie, Pisanie, Mówienie, Porozumiewanie się, Współdziałanie z innymi, Prawa i obowiązki, Dobre postępowanie, Wyrażanie siebie poprzez plastyczne i muzyczne środki ekspresji, Obserwowanie i badanie przyrody ożywionej i nieożywionej, Liczenie – ćwiczenie techniki, Dokonywanie pomiarów, Komputer jako narzędzie pracy i sposób poznawania świata, Majsterkowanie, Dociekanie, Realizowanie własnych zainteresowań. Ćwiczenie sprawności fizyczno-ruchowej.

Polecamy także