Mały chemik 50 doświadczeń zestaw 1

Wyprzedaż
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 64,00 PLN
Cena przed wyprzedażą: 64,00 PLN

Zestawy „Laboratorium Chemiczne”, pozwolą poznać tajniki chemii i odkryć mnóstwo ciekawych substancji chemicznych, także tych znajdujących się w otoczeniu. Poprzez zmieszanie różnych związków chemicznych otrzymujemy nowe substancje, ucząc się przy okazji o zachodzących reakcjach chemicznych. W miarę nabywanego doświadczenia wiemy, że praktyczne zastosowanie wiedzy chemicznej jest niezwykle kreatywne i polega na tworzeniu zupełnie nowych substancji: tworzyw sztucznych, syntetycznego kauczuku, włókien, lekarstw, farb, barwników itp. I chociaż niektóre reakcje chemiczne przypominają magiczne sztuczki, to w rzeczywistości z wykorzystaniem tego zestawu odkrywamy ich prawdziwą, naukową naturę. Zestawy rekomendowane dla dzieci od 12 roku życia.
Specyfikacja zestawu:
5 odczynników chemicznych: węglan sodu, kwas winowy, wodorotlenek wapnia, oranż metylowy, siarczan miedzi
probówki – 3 szt.
stojak do probówek – 1 szt.
łyżeczki do odmierzania substancji – 2 szt.
okulary ochronne – 1 szt.
papierki lakmusowe (długie paski) – 6 szt.
korek z otworem – 1 szt.
korek bez otworu – 3 szt.
zlewka – 1 szt.
rurka szklana – 1 szt.
pręcik szklany – 1 szt.
uchwyt do probówki – 1 szt.
szczegółowa instrukcja
wiek: 12+.