EduMata

Kod produktu: EM1000

Kolorowa mata edukacyjna umożliwiająca przeprowadzenie wszechstronnych zajęć m.in. z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, muzycznej, podstaw kodowania oraz gry w szachy i tym samym realizację podstawy programowej w klasach I-III. Przewijane panele tematyczne pozwalają na pracę na materiale związanym z: arytmetyką, czasem, gramatyką, fonetyką i składnią a dodatkowy pusty obszar pozostaje dla inwencji prowadzącego.

Kolorystyka jest tożsama z metodą M. Montessori. Możliwość manipulowania konkretami oraz zaangażowanie zmysłów ułatwia przyswajanie wiedzy i umiejętności dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dla nowatorskich nauczycieli i rodziców stanowi świetną bazę do realizacji własnych pomysłów, przeprowadzania lekcji czy opracowania zabaw i gier edukacyjnych.

Edumata jest produktem atestowanym i certyfikowanym i jest zgodna z aktualną podstawą programową 2017.

mata edukacyjna dwustronna o wym.: 156 x 176 cm (12 x 12 pól);
materiał maty: kanwas poliestrowy dwustronny o gramaturze 310 g/m2;
materiał kart: karton pokryty laminatem;
cztery dwustronne panele przewijane;
4 kolorowe kostki;
kostka 12 – boczna;
4 flamastry suchościeralne (zielony, czerwony, niebieski, czarny) do pisania po kartonikach
132 kolorowe liczmany o wymiarach 12,5 cm: 11 zestawów kolorystycznych po 12 szt.
716 kartoników kart edukacyjnych:
102 karty o wymiarach 9,5 cm z symbolami:
42 karty ze znakami matematycznymi (7 zestawów znaków po 6 szt. + - = > < :);
54 karty wektorów do programowania (24 strzałki, 6 pętli, 6 strzałek w lewo, 6 strzałek w prawo, 12 zielonych i czerwonych flag;
60 kart liczb arabskich (6 kompletów po 10 liczb 0-9);
12 kart liczb rzymskich I-XII;
258 kart liter (6 zestawów pełnego alfabetu A – Ż oraz 6 zestawów samogłosek);
102 karty liczb 1-100;
zestaw do gry w szachy: 32 karty pionków i figur szachowych;
wiek: 3+

UWAGA. Mazaki suchościeralne przeznaczone są jedynie do pisania po kartach laminowanych, nie wolno pisać nimi po macie.