Eduterapeutica lux Problemy Wychowawcze. Zestaw

Kod produktu: PN0106

Programy z serii „Problemy wychowawcze” pozwalają przygotować szkołę podstawową do skutecznego przeciwdziałania przemocy, agresji i uzależnieniom, a także wspierania rodziców i dzieci z problemami emocjonalnymi. Przygotowaliśmy wsparcie w radzeniu sobie z problemami występującymi powszechnie w szkole podstawowej.
Problemy wychowawcze to zbiór kilkuset dokumentów, konspektów i pomocy dydaktycznych w wersji elektronicznej, który kompleksowo wspiera szkołę (dyrektora, nauczycieli, wychowawców i specjalistów) oraz rodziców w obszarach problemami rozwojowymi w zakresie psychologicznym i społecznym uczniów w rożnym wieku. Dokumenty, ze względu na swoją obszerność oraz łatwość dostępu dla całej kadry pedagogicznej, zostały zamieszczone w programie komputerowym gwarantując wygodę w ich użytkowaniu. Dokumenty można wydrukować i w łatwy sposób przeszukiwać. Kompleksowe materiały, które przygotowaliśmy pomogą nauczycielom realizować działania wychowawcze a zajęcia z uczniami staną się atrakcyjne i wartościowe. Materiały podzielono na trzy grupy wiekowe odpowiadające klasom 1-3, 4-6 i 7-8 szkoły podstawowej. Zestaw zawiera scenariusze szkoleń i szkoleń dla nauczycieli, scenariusze lekcji wychowawczych, spotkań z rodzicami, gier społecznych dla dzieci i kompletne programy profilaktyczne, diagnostyczne i terapeutyczne.
Materiały dla nauczycieli:
? poradniki metodyczne podzielone na moduły tematyczne i grupy wiekowe uczniów
? scenariusze zajęć wychowawczych oraz materiały do ich prowadzenia
? prezentacje tematyczne (w tym na wywiadówki dla rodziców) oraz poradniki
? ulotki informacyjne dla rodziców (wydrukowane z możliwość ich dodruku z programu).
Zestaw zawiera zebrane materiały trzech osobnych publikacji:
? Przemoc i agresja,
? Problemy emocjonalne,
? Uzależnienia,
? bardzo obszerny moduł terapeutyczny, którego nie ma w pojedynczych tytułach.
Pakiet zawiera moduł terapeutyczny, który oparty jest na rozwijaniu 6 kompetencji niezbędnych do prawidłowego wypełniania ról społecznych:
funkcjonowania w grupie społecznej,
komunikacji interpersonalnej,
empatii,
radzenia sobie z emocjami,
samoregulacji.

Zestaw zawiera:
? pendrive ze zbiorem różnorodnych materiałów (poradniki, scenariusze, prezentacje multimedialne, ulotki, formularze) z możliwością użycia ich na ekranie i wydruku,
? poradnik metodyczny,
? NOWOŚĆ ! Gry na zajęcia wychowawcze w formie kartonowych elementów:
? Licencja otwarta – nieograniczona ilość użytkowników i urządzeń.

Przemoc i agresja:
6 większych kół symbolizujących typowe reakcje na przemoc lub agresję wokół nas
24 mniejszych kół służące do oceniania przedstawianych sytuacji i reakcji.

Problemy emocjonalne:
6 większych kół z „emotikonami” symbolizującymi główne kategorie uzewnętrznianych emocji (szczęście, radość, smutek, strach, złość, inne),
24 mniejsze koła z symbolami twarzy reprezentujących warianty powyższych emocji.

Uzależnienia:
6 większych kół z symbolami różnych sfer naszego życia z białymi polami do umieszczania mniejszych kół (rodzina, rówieśnicy, szkoła, plan dnia, emocje w ciągu dnia, życie bez tego co nas może uzależniać),
12 mniejszych kół symbolizujących potencjalne źródła uzależnień – celowo wybrano obszary, które nie są w oczywisty sposób negatywne, a jednak mogą powodować uzależnienia,
12 dwustronnych kół z różnymi ocenami sytuacji, służących do wyrażania opinii przez uczniów.

Te proste pomoce ułatwiają zaangażowanie całej klasy lub grupy uczniów w zajęcia wychowawcze. Zastosowane na kartonowych kołach ilustracje kojarzą się z ikonami stosowanymi w portalach społecznościowych, co sprawia, że są zrozumiałe nawet dla najmłodszych uczniów, a jednocześnie akceptowane nawet przez ósmoklasistów.