mTalent Percepcja wzrokowa

Kod produktu: LJ0008

Zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających usprawnianie i rozwój percepcji wzrokowej. Program służy do wykorzystania na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, ale także logopedycznych i rewalidacyjnych. Praca z programem możliwa jest zarówno offline (bez dostępu do Internetu) jak i online w każdym miejscu (szkoła, przedszkole, gabinet, dom) oraz czasie, z dostępem do Internetu. Program współpracuje z większością urządzeń wyposażonych w system operacyjny Windows, Android oraz iOS (komputer stacjonarny, laptop, tablica interaktywna, monitory dotykowe, tablet, a także smartfon). • idealne narzędzie na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, rewalidacyjne i inne mające na celu kształtowanie i usprawnianie percepcji wzrokowej Program PERCEPCJA WZROKOWA z serii mTalent to: • blisko 600 ekranów interaktywnych (ćwiczenia typu: łączenie elementów, kategoryzowanie, zaznaczanie różnic, memo, gry pamięciowe, sekwencje, łączenie punktów, interaktywne puzzle, sudoku obrazkowe, ćwiczenia do pracy z grupą dzieci (np. interaktywne gry planszowe z pionkami, gry za tablice interaktywne), a także ćwiczenia oparte na tekście, np. uzupełnianie luk w zabawnych rymowankach uzupełnianie ilustracji do treści, zadania kreatywne (np. narysuj) i inne) • 200 kart pracy do wydruku • jedyny tego typu interaktywny produkt na rynku • odpowiedź na jedno z najczęstszych wskazań form pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zaleceń do pracy z dzieckiem (kształtowanie i ćwiczenia percepcji słuchowej/wzrokowej) • pierwszy produkt interaktywny na polskim rynku oparty o metodę M. Frostig • propozycja uzupełniona o zestaw dodatkowych materiałów publikacji autorskich rozszerzających spektrum możliwości zastosowania tego produktu (np. pomoce tradycyjne, drukowalne karty, poradnik metodyczny) • produkt zgodny z wytycznymi dostępności dla osób z niepełnosprawnościami • został przygotowany w nowoczesnej technologii HTML5 (nie FLASH), co oznacza, że posłuży użytkownikom przez wiele lat • licencja BEZTERMINOWA: 2 stanowiska online (wymagany dostęp do Internetu) + 2 stanowiska offline (praca bez dostępu do Internetu); bezpłatne aktualizacje oprogramowania oraz wsparcie techniczne producenta. Produkt został podzielony na trzy części. Pierwsza z nich zawiera materiał tematyczny, druga atematyczny, a trzecia – materiał językowy (najbardziej przydatny w przypadku pracy z dziećmi starszymi, które miewają kłopoty z rozpoznawaniem i różnicowaniem znaków). W każdej części znajdują się zestawy ćwiczeń z podobnych obszarów: 1. stałość spostrzegania 2. spostrzeganie figury i tła 3. spostrzeganie położenia przedmiotów w przestrzeni 4. spostrzeganie stosunków przestrzennych 5. koordynacja wzrokowo-ruchowa 6. pamięć wzrokowa 7. jarmark rozmaitości (zawiera ćwiczenia z różnych obszarów, niesklasyfikowane w innych działach, np. uwaga i koncentracja). Każdy z nich zawiera materiał tematyczny (ilustracje), atematyczny (symbole i figury) oraz językowy (litery i cyfry). Dodatkowo w skład zestawu programu mTalent Percepcja wzrokowa wchodzą: - tradycyjne elementy wyposażenia: kolorowe patyczki, okrągłe żetony, duża lupa, liczmany, latarka z laserem - drukowane elementy wyposażenia: instrukcja użytkowania, dokument licencyjny, gwarancja, książka ze szkoleniem z zakresu tworzenia autorskich materiałów interaktywnych, a także poradniki metodyczne ze scenariuszami zajęć. Cała seria mTalnet otrzymała wyjątkową nagrodę Logo BETT Awards Finalist. Wraz z każdym programem mTalent terapeuta/nauczyciel otrzymuje bezpłatne SZKOLENIE online z obsługi programu mTalent zakończone wydaniem imiennego certyfikatu. W pudełku znajdują się kody do szkolenia i platformy mtalent.pl; program został uzupełniony o tłumaczenie poleceń na język ukraiński oraz lektora.