Matematyka bez reszty cz. 3

Wyprzedaż
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 499,00 PLN
Cena przed wyprzedażą: 499,00 PLN

Matematyka bez Reszty to trzyczęściowy multimedialny pakiet edukacyjny dla szkół podstawowych, przeznaczony do nauki przedmiotów matematyczno - przyrodniczych w edukacji wczesnoszkolnej. Całość dostosowana jest do aktualnej podstawy programowej i umożliwia pracę z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Seria zawiera 4500 zadań podzielonych na 9 przygód tematycznych. W ciekawy sposób wprowadza uczniów w świat matematyki poprzez sytuacje dnia codziennego, odniesienia do wiedzy o świecie oraz innych nauk. Dodatkowo wspiera naukę języka angielskiego. Produkty przeznaczone są do pracy na tablicach interaktywnych, monitorach dotykowych oraz laptopach i tabletach. Każda z części oprócz filmów edukacyjnych, interakcji dla całej klasy i ćwiczeń interaktywnych zawiera również bogatą obudowę dydaktyczną do wydruku: scenariusze zabaw, scenariusze lekcji, przewodnik po produkcie „Matematyka bez reszty”, karty pracy do wykorzystania w szkole i w domu.
Trzecia część programu „Matematyka bez reszty” zawiera 1 500 zadań do trzech Przygód Tematycznych – Wynalazki, Zagadki anatomii, Mały przyrodnik – wprowadzających zagadnienia związane z matematyką:
• 18 filmów edukacyjnych – wprowadzających w zagadnienia poruszane w tej części i łączące je z realnym światem,
• 9 interakcji – dających możliwość zabawy dla całej klasy np. w nauce rytmu, czy zasad kupowania w sklepie,
• 18 ćwiczeń – pozwalających na utrwalenie wiedzy z zakresu matematyki.
W części III „Matematyki bez reszty” wprowadzone zostały podstawy tworzenia prostych algorytmów. Uczniowie mają za zadanie wytyczyć określoną trasę na diagramie w celu wykonania polecenia. Realizują je za pomocą komend „idź”, „obrót w prawo”, obrót w lewo”. Ścieżka, po której porusza się uczeń jest niewidoczna w trakcie wykonywania ćwiczenia. Widoczny jest tylko wykonywany kod. Zrealizowaną trasę uczeń zobaczy po zakończeniu zadania sprawdzając poprawność wykonania. Ćwiczenia wspomagają rozwój wyobraźni przestrzennej oraz utrwalają rozróżnianie kierunków w prawo i w lewo.
Zakresy programowy części III:
• dodawanie/odejmowanie,
• figury płaskie i przestrzenne,
• mnożenie/dzielenie,
• ułamki zwykłe i dziesiętne,
• zbiory,
• programowanie.
Cały program "Matematyka bez reszty" obejmuje trzy części, odpowiadające zakresem tematycznym klasom 1-3 – całość jest dostosowana do podstawy programowej i umożliwia pracę z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Grafiki i interakcje przedstawiają rzeczywiste obrazy - do minimum ograniczone są nierealistyczne animacje. Polecenia zadań są tekstowe i dźwiękowe. Ponadto nauczyciel swobodnie może zmienić język – tak, aby przejść przez dane zadanie po angielsku i powrócić do wersji polskiej.
Całość zaprojektowana jest w taki sposób, aby wszystkie elementy aktywne były w zasięgu ręki dziecka – co jest szczególnie ważne w pracy przy tablicy interaktywnej. Nauczyciel ma wiele możliwości pracy z programem. Inspiracje może znaleźć w dołączonych do produktów przewodnikach i scenariuszach zabaw i zajęć.
Postacie przewodnie „Matematyki bez reszty” są prawdziwe – mają swoje problemy, pasje, marzenia. Technologia nie musi oznaczać odrealnienia. Tworzymy połączenie z codziennością.
CECHY SZCZEGÓLNE:
• KODOWANIE – każda część zawiera ciekawe ćwiczenia z kodowania ze stopniowaniem poziomu trudności.
• DWUJĘZYCZNOŚĆ – zmień język w dowolnym momencie. Dostępna wersja z językiem angielskim.
• DOWOLNOŚĆ NOŚNIKA MULTIMEDIALNEGO – program dedykowany jest na tablicę interaktywną, doskonale sprawdzi się także na komputerze, tablecie.
• WYKORZYSTANIE W RÓŻNYCH WARUNKACH – w domu, w szkole, podczas wycieczek szkolnych.
• INTERNET – jeśli w Twojej szkole jest słaby Internet, nie jest to już problemem. „Matematyka bez reszty” działa online i offline – zgraj potrzebne materiały na pendrive dołączony do zestawu i korzystaj bez konieczności połączenia z siecią.
• PLATFORMA DYSTRYBUCYJNA – pozwala na łatwe i szybkie pobieranie nowych aktualizacji lub korzystania w wersji online.
• INTUICYJNOŚĆ –produkt jest intuicyjny i przyjazny w obsłudze dla nauczyciela. Proste użytkowanie bez instrukcji obsługi.
KAŻDA Z CZĘŚCI PROGRAMU MULTIMEDIALNEGO ZAWIERA:
pudełko z materiałami:
• kod dostępu do programu – wersja online i offline (do pobrania na pendrive lub komputer),
• licencję na dany produkt na całą szkołę, na rok,
• pendrive do wgrania wersji offline,
• przewodnik po „Matematyka bez reszty”,
• naklejkę z loginem i hasłem do pokoju nauczycielskiego,
do wydruku:
• scenariusze zabaw,
• scenariusze lekcji,
• karty pracy do wykorzystania w szkole i w domu.
Szczegóły techniczne:
Dodatkowe informacje, „Matematyka bez reszty – cz.III”:
- zgodna z podstawą programową
- wspiera rozwój 8 kluczowych kompetencji
- wspiera pracę nauczyciela w modelu „Metody Projektu”
- praca online i offline- program multimedialny może być uruchomiony online z Platformy Dystrybucyjnej lub offline z dysku lub nośnika zewnętrznego
- roczna licencja- jedna licencja na całą szkołę/ placówkę. Bez względu na liczbę nauczycieli, uczniów czy dostępnego sprzętu. Kupując jedną licencję, każdy może korzystać z oprogramowania.
- dostęp do platformy- program posiada wsparcie techniczne.
- dowolność nośnika multimedialnego- dedykowany na tablicę interaktywną program może również działać na komputerze i tablecie.
Po upływie roku istnieje możliwość wykupienia licencji na kolejny rok: Matematyka bez reszty cz. 3 - wznowienie 1 rok.
Nośnik - USB/link, produkt zawiera pusty pendrive wraz z instrukcją pobrania programu za pośrednictwem przesłanego linka.
Wypróbuj wersję demonstracyjną naszych programów:
- Matematyka Bez Reszty. Edukacja Wczesnoszkolna: http://www.eduexpert.eu/demo/mbr0-demo-nowaszkola/
- Matematyka Bez reszty. Edukacja Przedszkolna: http://www.eduexpert.eu/demo/mbr1-demo-nowaszkola/

Polecamy także