Wiatrak matematyczno - sensoryczny

Kod produktu: TZ0002

Pomoc powstała z myślą o wspieraniu rozwoju umysłowego i emocjonalnego dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, deficytami w sferze poznawczej oraz społeczno – emocjonalnej. Wiatrak sensoryczny przeznaczony jest dla grup o niewielkiej liczbie uczestników. Wstążki są odpowiednio szerokie i krótkie, mają żywe kolory, ale bez połysku - ze względu na ewentualną nadwrażliwość wzrokową dzieci. Cyfry znajdujące się na ramionach są wypukłe, gładkie w dotyku, a kształty naszywane, zróżnicowane pod względem faktury. Takie same figury, służące do dobierania w pary (o takiej samej fakturze i wielkości) są dołączone dodatkowo.
Podczas zabaw dzieci budują doświadczenia w zakresie orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni, rytmów. Kształtują umiejętność liczenia, dodawania, odejmowania, mierzenia. W zabawie uczą się nazywania i rozpoznawania kolorów. Poznają tajniki geometrii. Ćwiczą również koordynację, równowagę oraz sprawność manualną. Wiatrak pozwala zorganizować zajęcia wspierające rozwój mowy i ekspresji werbalnej, rozumienia poleceń, ćwiczenia pamięci słuchowej. W niewielkiej grupie można realizować zajęcia korekcyjno – kompensacyjne.
wiatrak: 10 szarf w 5 kolorach o wym.: dł. 100 cm, szer. 15 cm
książka z opisem 30 zabaw,
komplet 10 kształtów w 5 fakturach,
figury liczbowe (10 kart).