Codey Rocky. Robot edukacyjny

Kod produktu: DA8030

Inteligentny robot do nauki programowania STEM dla dzieci już od 6 roku życia. Ten sympatyczny robot pokazuje dzieciom, że w świecie nowoczesnych technologii, każdy może być programistą. Nauka z Codey Rocky rozwija umiejętności logicznego i kreatywnego myślenia, wprowadza użytkowników w fascynujący świat programowania, robotyki, a nawet sztucznej inteligencji.
Wielką zaletą Codey Rocky jest jego wygląd i możliwość wyrażania emocji na ekranie. Te umiejętności zauroczą każdego, nie tylko dzieci. Robot daje ogromne możliwości programistyczne - Python, Scratch 3.0, IoT (Internet of Things), a z Codey Rocky są one niezwykle proste i intuicyjne, ale ten mały, uroczy kompan zachwyci nawet zaawansowanych programistów. Codey Rocky, to dwa inteligentne urządzenia, które łączą się w całość w prosty sposób przy pomocy magnesów. Codey jest niezależnym kontrolerem z przyciskami i różnymi czujnikami. Potrafi wyrażać emocje za pomocą wyświetlacza. Może również posłużyć jako zwykły pilot IR do urządzeń gospodarstwa domowego. Potrafi także łączyć się z innymi robotami, za pomocą podczerwieni. Rocky to jeżdżąca platforma, która współpracuje z Codey. Razem z Rocky, Codey może wykonywać jeszcze więcej ekscytujących zadań. Codey Rocky łączy się z urządzeniami poprzez kabel USB, bezprzewodowo, przy pomocy Wi – Fi (IoT) lub Bluetooth (urządzenia mobilne - uwaga w przypadku PC, wymagany jest adapter Makeblock Bluetooth Dongle).

Zalety produktu
Bezprzewodowa łączność z tabletem i z komputerem.
Uniwersalny i zaawansowany system.
Modułowa konstrukcja, robot złożony z dwóch elementów, części głównej z ekranem LED i platformy mobilnej.
Ponad 10 programowalnych czujników.
Robot jest uniwersalny, zarówno dla dzieci które nie potrafią jeszcze programować, jak i dla bardziej zaawansowanych.
Kompatybilny z Lego® Technic i Makeblock Neuron.
Pogo Piny pozwalają na magnetyczne połączenie klocków Makeblock Neuron w łatwy i szybki sposób zgodnie z polaryzacją, rozszerzając tym samym możliwości robota.
Aplikacja do programowania mBlock 5.
Języki programowania:
Scratch 3.0.
Python.

Aplikacja mobilna do kontrolowania robota Makeblock pozwala sterować i programować robota za pomocą urządzeń mobilnych z systemami Android i iOS. Oparta jest na wizualnym języku programowania Scratch 3.0, co gwarantuje, że początkujący programiści mogą zacząć programowanie w ciągu kilku minut. Wszystko, co trzeba zrobić, to „przeciągnąć i upuścić”. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przekształcić kod wizualny w kod Pythona i kontynuować naukę zaawansowanego i praktycznego języka. Programowanie mBlock5 umożliwia dodanie funkcji Internet of Things do robota Codey Rocky - wykrywanie wilgotności gleby, kontrolowanie urządzeń gospodarstwa domowego, korzystanie z raportów pogodowych, jakości powietrza.
mBlock 5 obsługuje funkcje AI (Sztuczna Inteligencja), w tym rozpoznawanie głosu i twarzy oraz wykrywanie nastroju.
Codey Rocky współpracuje z klockami Makeblock Neuron i LEGO®. Złącza Pogo Pin pozwalając na rozszerzenie umiejętności robota.

Czujniki Codey Rocky:
wyświetlacz LED – zakoduj własne animacje i emocje,
nadajnik i odbiornik podczerwieni – kontroluj sprzęty domowe, komunikuj się z innymi robotami,
żyroskop i akcelerometr – wykryj kąty nachylenia, potrząsania i obracania,
czujnik natężenia dźwięku i światła – wykrywaj natężenie światła i dźwięku,
czujnik rozpoznawania kolorów oraz czujnik odległości – wykryj kolor, krawędź stołu i inne przeszkody.

1 x Robot Codey i Rocky o wym.: 16,8 x 12,8 cm
1 x kabel USB;