Fantom osoby dorosłej

Kod produktu: RR0003

Fantom do nauki RKO/AE i usuwania ciała obcego z dróg oddechowych. Posiada realistyczne odwzorowanie anatomii i fizjonomii człowieka. Widoczne i wyczuwalne punkty orientacyjne (żebra, mostek, sutki) pozwalają na szybkie odnalezienie właściwego miejsca ucisku i przyklejenia elektrod AED. Podczas ćwiczeń wymaga odchylenia głowy w celu prawidłowego udrożnienia dróg oddechowych. W czasie wentylacji widoczne unoszenie i opadanie klatki piersiowej. Konstrukcja fantomu umożliwia również naukę udzielenia pomocy przy zadławieniu (rękoczyn uciśnięcia nadbrzusza). Wyposażony w unikalny mechanizm pomagający w dostosowaniu siły ucisku oraz interaktywny mechanizm weryfikacji ćwiczącego (uczeń widzi, słyszy i czuje poprawność wykonywanego ćwiczenia). Sygnał świetlny (kolorowe diody) informuje o prawidłowości częstotliwości uciśnięć. Sygnał dźwiękowy (klik-klak) oraz relaksacja klatki piersiowej potwierdza poprawną głębokość masażu.
wym.: 60 x 36 x 17 cm
waga: 4 kg