MPP Pakiet przyrodniczy (biologia, chemia fizyka)

Kod produktu: LJ0028

Zestaw zasobów interaktywnych przeznaczony dla 9 nauczycieli do pracy z tablicą oraz monitorem interaktywnym podczas lekcji biologii, chemii i fizyki. Zróżnicowany materiał umożliwia przeprowadzenie atrakcyjnych i angażujących uczniów lekcji na poziomie szkoły podstawowej.
Pakiet zawiera następujące elementy:

Biologia dla klas 5-8 szkoły podstawowej.
? 14 zagadnień zgodnych z aktualną podstawą programową:
1) Biologia jako nauka
2) Ekologia i ochrona środowiska
3) Budowa i funkcjonowanie komórki
4) Chemizm życia
5) Ewolucja życia
6) Funkcjonowanie organizmów
7) Królestwo roślin
8) Królestwo zwierząt. Bezkręgowce
9) Królestwo zwierząt. Kręgowce
10) Organizm człowieka. Część 1
11) Organizm człowieka. Część 2
12) Genetyka
13) Bakterie i wirusy
14) Stan zdrowia i choroby
? 42 lekcje (po 14 lekcji „Powtórz wiedzę”, „Czas na test” i „Sprawdź się”)
? 787 ekranów, 531 zadań, 16 filmów 72 interaktywne obiekty (pokazy slajdów, interaktywne ilustracje)
? 14 gier dydaktycznych
? 3 plansze interaktywne
? zestaw plansz do aktywizacji klasy przy tablicy interaktywnej wraz z przewodnikiem metodycznym.
Program wykonany w technologii HTML5 powinien działać zarówno on-line (na min. 3 stanowiskach komputerowych) jak i off-line (na min. 6 stanowiskach komputerowych). Program dostarczany w kartonowym pudełku. Powinien zawierać min. 1 wskaźnik laserowy, bezterminową licencję, min. trzy drukowane poradniki (poradnik ze szkoleniem z zakresu wytwarzania interaktywnych pomocy dydaktycznych, poradnik/instrukcja dla użytkowników platformy edukacyjnej, scenariusze lekcji).

Chemia dla klas 7-8 szkoły podstawowej:
? 11 zagadnień zgodnych z aktualną podstawą programową:
1) Materia
2) Wewnętrzna budowa materii
3) Reakcje chemiczne
4) Gazy
5) Roztwory wodne
6) Kwasy
7) Wodorotlenki
8) Sole
9) Węglowodory
10) Pochodne węglowodorów
11) Organiczne związki chemiczne o znaczeniu biologicznym (białka, cukry, tłuszcze)
? 33 lekcje (po 11 lekcji „Powtórz wiedzę”, „Czas na test” i „Sprawdź się”)
? 696 ekranów, 481 zadań, 17 filmów, 69 symulacji, 27 obiektów 3D
? 11 gier dydaktycznych
? 4 plansze interaktywne
Program wykonany w technologii HTML5 powinien działać zarówno on-line (na min. 3 stanowiskach komputerowych) jak i off-line (na min. 6 stanowiskach komputerowych). Program dostarczany w kartonowym pudełku, powinien zawierać min. 1 wskaźnik laserowy, bezterminową licencję, min. trzy drukowane poradniki (poradnik ze szkoleniem z zakresu wytwarzania interaktywnych pomocy dydaktycznych, poradnik/instrukcja dla użytkowników platformy edukacyjnej, scenariusze lekcji).

Fizyka dla klas 7-8 szkoły podstawowej:
? 13 zagadnień zgodnych z aktualną podstawą programową:
1) Zjawiska cieplne
2) Ruch drgający i fale |
3) Elektrostatyka
4) Energia
5) Fale elektromagnetyczne
6) Hydrostatyka i aerostatyka
7) Magnetyzm
8) Optyka
9) Prąd elektryczny
10) Ruch
11) Siły
12) Właściwości materii
13) Świat fizyki
? 39 lekcji (po 13 lekcji „Powtórz wiedzę”, „Czas na test” i „Sprawdź się”)
? 592 ekrany, 373 zadania, 10 filmów, 12 symulacji, 52 zasoby interaktywne
? 13 gier dydaktycznych
? 3 plansze interaktywne

Do prawidłowego działania zasobów edukacyjnych (MPP) sugerowana jest przeglądarka internetowa: Chrome - wersja 17 lub wyższa, Firefox - wersja 4.0 lub wyższa, Edge (z systemu Windows 10), Safari- wersja 5.0 lub wyższa, iOS Safari – wersja 7 lub wyższa, Internet Explorer – wersja 11 lub wyższa oraz system operacyjny: Windows - wersja 7 lub wyższa, macOS - wersja 10.08 lub wyższa, iOS - wersja 7.1.2 lub wyższa, Android - wersja 5 lub wyższa.