Spektrum Autyzmu PRO

Kod produktu: DP0097

Specjalistyczny program multimedialny zawiera materiał dydaktyczny wspomagający modelowanie zachowań oraz rozwijanie kompetencji komunikacyjnych. Merytoryczna koncepcja programu odpowiada diagnozowanej u dzieci ze spektrum autyzmu triadzie zaburzeń w zakresie funkcjonowania społecznego, zaburzeń komunikacyjnych i zachowań stereotypowych. Program przeznaczony jest do pracy indywidualnej oraz w małych grupach podczas zajęć: dydaktycznych, rewalidacyjnych, terapeutycznych, realizowanych w: przedszkolu, szkole podstawowej, placówce specjalistycznej, domu ucznia. Możliwość wykonywania zdjęć, nagrywania głosu, tworzenie własnych komiksów, dostosowywania widoku ćwiczeń do indywidualnych możliwości każdego dziecka (zgodność ze standardami dostępności WCAG).
Program można zainstalować na komputerze z systemem Windows (komputer stacjonarny, laptop) oraz na dołączonym do zestawu tablecie z systemem Android. Współpracuje również z tablicą interaktywną i monitorem dotykowym. Z pełnej wersji programu można korzystać bez dostępu do Internetu.

Zawartość zestawu:

• ok. 300 multimedialnych ćwiczeń na pendrive i w aplikacji mobilnej (Android),

• tablet do wykorzystania z ćwiczeniami multimedialnymi,

• aplikacja terapeuty umożliwiająca śledzenie postępów dziecka i dokumentowanie terapii, system motywacyjny (postacie towarzyszące dziecku),
• moduł ustawiania dostępności zgodnie z WCAG – system ustawień widoku ćwiczeń i innych funkcji pozwalających na indywidualizację pracy z programem (np. wybór głosu lektora, wyłączanie dźwięków),
• 50 filmów animowanych,

• materiał zdjęciowy i ilustracyjny,

• karty pracy do wydruku,

• 40 scenariuszy zajęć,

• karty emocji i zachowań,

• przewodnik metodyczny opracowany przez doświadczonych terapeutów.

• program narzędziowy Komikser,

• minigry.

Dobór ćwiczeń służy kształceniu kluczowych umiejętności dzieci ze spektrum autyzmu:

rozpoznawanie, wyrażanie i nazywanie emocji
rozpoznawanie, wyrażanie i nazywanie emocji,

planowanie i inicjowanie kontaktów społecznych,
zachowania adekwatne do sytuacji,
radzenie sobie z odmową,

podążanie za wzrokiem patrzącego,

odczytywanie gestów,

funkcjonowanie w grupie,

płynność wypowiedzi,

rozpoznawanie prozodii,

rozumienie emocjonalnego zabarwienia tekstu,

różnicowanie tempa czytania i natężenia głosu.

wiek: 5+

Licencja dwustanowiskowa – możliwość pracy na dwóch urządzeniach w tym samym czasie (komputer, tablet), w zależności od preferencji dziecka lub wyposażenia placówki.

Wymagania techniczne:

urządzenia mobilne:

procesor 4 x 1.6 GHz
pamięć RAM min. 2 GB

ekran 10"

pamięć urządzenia min. 16 GB

slot na kartę SD

kamera przednia (w pozycji horyzontalnej)

android 6.0 - 9.0.
desktop OS:

system operacyjny: Windows 7/8.1/10 wersje 32-bit i 64-bit

procesor: 2,4 GHz
pamięć RAM: 4 GB

karta graficzna pracująca z rozdzielczością 1024x768 px
karta dźwiękowa z podłączonymi głośnikami/słuchawkami i mikrofonem
mysz lub inne urządzenie wskazujące
port USB 2.0/3.0
5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
zainstalowany program do otwierania plików PDF.