Uczę się liczyć na palcach. Magnetyczna gra

Kod produktu: 388442

Gra edukacyjna, która za pomocą magnetycznej dłoni i kilku żetonów rozwija umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, a także pierwsze pojęcia matematyczne związane z przeliczaniem, porównywaniem, porządkowaniem i utrwalaniem symbolicznego zapisu ilości elementów w zbiorze. Zestaw zawiera ćwiczenia w zakresie liczbowym 0-10.
Gra do nauki liczenia na palcach zawiera magnetyczne materiały manipulacyjne do pracy w grupach i pozwala na szeroki zakres zajęć związanych z liczbą i sytuacjami edukacyjnymi, dostosowanymi do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Magnetyczne dłonie można umieszczać pionowo na każdej metalowej powierzchni. W zależności od wieku dziecka i wykonywanej aktywności, można zastosować jedną dłoń, prawą lub lewą albo obie jednocześnie. Każdy palec ma ruchome połączenie z resztą dłoni i można go podnosić pojedynczo. Okrągłe liczmany, żetony z oczkami na kostce i z cyframi/liczbami pozwalają na działania w aspekcie ilościowym w zakresie 0 - 10.

34 elementy:
2 dłonie magnetyczne o wymiarach: 20 x 16 cm
32 magnetyczne żetony: 10 żetonów okrągłych (średnica: 3,5 cm), 10 żetonów z różną ilością oczek i 1 żeton pusty, 11 żetonów z cyframi i liczbami (wymiary: 5 x 5 cm)
1-6 graczy
instrukcja