Kolorowe walce

Kod produktu: AO2015

Zestaw składa się z czterech pudełek z pokrywkami. Każde pudełko i pokrywka, oznaczone są kolorową kropką, która informuje o kolorze walców znajdujących się wewnątrz. W każdym z pudełek znajduje się zestaw walców w tym samym kolorze, ale o różnych rozmiarach. Ich wielkość (średnica, wysokość) zmienia się - maleje lub wzrasta. I pudełko zawiera walce w kolorze czerwonym - ich wysokość jest taka sama, a maleje średnica podstaw. II pudełko zawiera walce w kolorze żółtym - ich wysokość i średnica podstaw maleje. III pudełko zawiera walce zielone - ich wysokość wzrasta, a średnica podstaw maleje. IV pudełko zawiera walce w kolorze niebieskim - zmienia się wysokość, średnica podstaw pozostaje ta sama. Zestaw wpływa na doskonalenie umiejętności spostrzegania i nazywania różnic w wymiarach. Pozwala kształtować pojęcia: duży-mały, stopniowanie tych określeń, większy niż…, mniejszy niż…, gruby-cienki, stopniowanie tych określeń, grubszy niż…, cieńszy niż… Pudełka mają dwie szerokości i dwie wysokości.
Zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori prezentowany produkt pozwala dzieciom zdobywać wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie poprzez własną spontaniczną aktywność angażując przy tym wszystkie zmysły.
40 walców w różnych rozmiarach i 4 kolorach: żółty, czerwony, zielony, niebieski
4 pudełka o wymiarach:
30,5 x 7 x 8 cm (z niebieską kropką)
38,5 x 7 x 10,5 cm (z żółtą kropką)
38,5 x 7 x 10,5 cm (z zieloną kropką)
38,5 x 7 x 10,5 cm (z czerwoną kropką)
materiał: drewno
wiek: 3+.