Listwowa tablica dodawania

Kod produktu: AO2025

Zestaw zawiera tablicę, podzieloną niebieskimi liniami na kwadratowe pola (216). Wzdłuż jej górnej krawędzi znajdują się wydrukowane cyfry od 1 do 18. Cyfry od 1 do 10 są w kolorze czerwonym, a liczby od 11 do 18 w niebieskim. Przez środek tablicy, po liczbie 10 przebiega czerwona linia, dzieląc ją na dwie części. W zestawie znajduje się również pudełko bez pokrywki, w którym umieszczono 2 zestawy listewek, w kolorze niebieskim i czerwonym. Listewki symbolizują liczby od 1 do 9. Listewki czerwone są podzielone pionowymi liniami na jednostki. Każda listewka po prawej stronie jest oznaczona cyfrą. Najkrótsza to 1, najdłuższa to 9. Tablica umożliwia nabywanie i doskonalenie umiejętności dodawania w zakresie 1 – 18 oraz zrozumieć zasadę przemienności dodawania.
Zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori prezentowany produkt pozwala dzieciom zdobywać wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie poprzez własną spontaniczną aktywność angażując przy tym wszystkie zmysły.
18 listewek o wymiarach: 2 x 2 cm (najkrótsza), 18 x 2 cm (najdłuższa)
1 tablica o wymiarach: 40 x 0,5 x 30 cm
1 pudełko na listewki o wymiarach: 21 x 4 x 7,5 cm