Edukacyjny zestaw z robotem, kartami pracy i scenariuszami lekcji

Kod produktu: AJ7534

Zestaw startowy przeznaczony do nauki programowania i robotyki. Umożliwia realizację i łączenie celów i treści związanych z programowaniem, sterowaniem robotem, obsługą komputera, zabawą i działaniami edukacyjnymi. Wyposażony w różnorodne elementy konstrukcyjne i czujniki, które pozwalają budować realistyczne modele i symulować zastosowanie urządzeń w życiu codziennym np. sygnalizacja świetlna, katapulta, samochód elektryczny, drzwi automatyczne i inne. Zestaw daje możliwość stawiania hipotez, rozwiązywania ich, szukania rozwiązań i poprawiania błędów – czyli wszystko co potrzebne do programowania. Zawiera 4 podręczniki komplety scenariuszy. W każdym komplecie znajdują się 4 scenariusze, które obejmują następujące zagadnienia: Drzwi Automatyczne drzwi, Zrób Pokaz Świetlny, Zatrzymaj się i idź jedź, Zrób Samochód-robot. Do zestawu dołączono szczegółową ilustrowaną instrukcję obsługi dla ucznia, a także podręcznik dla nauczyciela. Uczniowie mogą pracować niezależnie z zestawem i materiałami dydaktycznymi. Robot może pracować zarówno w trybie testowym kiedy jest bezpośrednio podłączony do komputera, ale także, po załadowaniu programu do pamięci Studuino, pracuje samodzielnie.
Dodatkowo w zestawie znajdują się 24 dwustronne karty pracy. Na rewersie umieszczono polecenia zaprogramowania robota, a na awersie są gotowe instrukcje jak wykonać dany program w Studuino wraz z przykładowym zdjęciem robota, który dany program może wykonać. Jest to gotowa pomoc edukacyjna zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Doskonale sprawdzi się w pracy zadaniowej czy problemowej poprzez stymulowanie do samodzielnego poszukiwania rozwiązań i testowania swoich hipotez.
Skład zestawu: kasetka na baterie skrzynka akumulatorowa, silnik serwo serwomotor, silnik prądu stałego, platforma open source – Studuino – (oprogramowanie Studuino do pobrania z darmowej domeny), czujnik dotyku, czujnik dźwięku, czujnik światła, czujnik podczerwieni, brzęczyk i 3 rodzaje diod LED (czerwona, zielona, niebieska), przewód USB, 5 przewodów do podłączenia czujników, brzęczyka i diod, 42 klocki w rożnych kształtach i kolorach, 2 koła, 2 oringi gumowe uszczelki, przyrząd do rozczepiania klocków wym. pudełka: 28 x 16 x 13 cm oprogramowanie w języku angielskim wiek: 8+
Wymagania systemowe: oprogramowanie: Windows XP (SP3 lub wyższy)/ Vista 7,8, 8.1/10 Mac OS X (10.6 lub wyższy) procesor: Pentium 4, 2 GHz lub wyższy (lub odpowiednik) zalecane pamięć: 256 MG lub więcej USB: 2.0 rozdzielczość ekranu – XGA (1024 x 768) lub większy.

Do pobrania: