Sala Spokoju

Miękkie siedziska, kryjówki i pomoce wyciszające to doskonałe wypełnienie przestrzeni terapeutycznej. To wygodne miejsce dla dziecka, w którym może poczuć się bezpiecznie i komfortowo co sprzyja skupieniu się na działaniach terapeutycznych. Delikatne, stonowane kolory działają uspokajająco, szczególnie w przypadku dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi lub nadpobudliwością ruchową. Sprzyjają wyciszeniu poprzez ograniczenie zewnętrznych bodźców i miękkie, przyjemne wnętrze kryjówki oraz zapewniają miejsce do spokojnego spędzania czasu. Mogą służyć również jako stanowisko do zabawy dla dziecka i rozwijania wyobraźni. Częścią sali spokoju jest również Biała Sala, która jest głównym elementem terapii Snoezelen.