Pierwsza pomoc

Od 1 września 2024 r. w szkołach podstawowych, w ramach zajęć z wychowawcą, realizowane będą tematy związane z pierwszą pomocą. Skuteczne reagowanie w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia to jedna z najważniejszych umiejętności, które uczniowie powinni zdobyć w trakcie swojej edukacji. Oprócz samej nauki technik pierwszej pomocy, istotne jest również kształtowanie poczucia odpowiedzialności za jakość udzielanej pomocy oraz właściwe reagowanie na nagłe wypadki.

W niespodziewanej sytuacji działania osoby udzielającej pierwszej pomocy muszą być pewne i skuteczne. Dlatego tak ważne jest, aby uczniowie mieli możliwość przećwiczenia różnorodnych scenariuszy, które mogą wystąpić w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Regularne ćwiczenia i praktyczne warsztaty pozwolą uczniom nabrać pewności siebie i opanować techniki niezbędne do skutecznego udzielania pierwszej pomocy.

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, przygotowaliśmy dla Państwa ofertę produktów niezbędnych do prowadzenia zajęć z pierwszej pomocy. Dzięki naszym materiałom edukacyjnym i sprzętowi, uczniowie będą mogli praktykować i doskonalić swoje umiejętności, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w szkołach oraz w codziennym życiu.

Zobacz ulotkę