Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego – 29 września

aktualnosci-ogolnopolski-dzien-wychowania-przedszkolnego-29-wrzesnia

Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli, dla których bliskie i ważne jest podniesienie rangi wychowania przedszkolnego w społeczeństwie do wspólnego świętowania! 29 września – Ogólnopolskim Dniem Wychowania Przedszkolnego!

Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, na podstawie art. 63 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zwrócił się do Marszałka Senatu z petycją w sprawie podjęcia inicjatywy ustawodawczej dotyczącej ustanowienia dnia 29 września „Ogólnopolskim Dniem Wychowania Przedszkolnego„.

Na wniosek środowisk wychowania przedszkolnego z całej Polski Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego” ma być świętem pewnej idei, osób zajmujących się edukacją przedszkolną dzieci i ma w sposób uroczysty i wzniosły uzmysławiać w społeczeństwie wagę edukacji przedszkolnej.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Łodzi w dniu 20 września będzie jedną z głównych imprez w Polsce organizowanych z okazji „Ogólnopolskiego Dnia Wychowania Przedszkolnego”.

Ogólnopolskiemu Dniu Wychowania Przedszkolnego towarzyszy szereg imprez:

Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego w Częstochowie organizowany w ramach projektu MEN dotyczącego przyjaznej adaptacji dzieci w edukacji szkolnej 28 września 2012 r. godz. 10.00 Hala Sportowo -Widowiskowa POLONIA. Uczestnikami projektu są dzieci 5-6 letnie z rejonu miasta Częstochowy i okolic.

CELE

• edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa
  • propagowanie gier i zabaw sportowych
  • prezentacja ofert edukacyjnych dla dzieci zdrowych i z niepełnosprawnościami