EduMataKids

Kod produktu: EM1002

EduMataKids ułatwia naukę w sposób aktywny i twórczy, poprzez ruch i manipulację obiektami angażując całą klasę/grupę w zakresie: edukacji matematycznej, polonistycznej, przyrodniczej, ekologicznej, muzycznej, informatycznej, społecznej, technicznej, bezpieczeństwa komunikacyjnego oraz nauki kodowania. Zawiera niezbędne ikony tematycznych zasugerowane w podstawie programowej, m.in.: elementy zbiorów, warzywa, owoce, zawody, środki transportu, zjawiska przyrodnicze, emocje itd.
Przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, zerówek oraz klas 1-3 szkoły podstawowej, ale mogą z niej korzystać dzieci już od 3 lat. Mata pozwala nauczycielowi na nieograniczone możliwości w zakresie realizowanych tematów, zabaw i gier edukacyjnych.
Mata jest zgodny z Podstawą Programową, która zaleca, aby umożliwiać dzieciom aktywności podnoszące poziom integracji sensorycznej (dotyk, ruch, równowaga, poczucie przestrzeni itd.) oraz tworzenie sytuacji edukacyjnych, w których dziecko może poznawać pierwsze istotne symbole i znaki edukacyjne.

mata edukacyjna dwustronna o wym.: 156 x 176 cm (12 x 12 pól);
materiał maty: kanwas poliestrowy dwustronny o gramaturze 310 g/m2;
materiał kart: karton pokryty laminatem
4 przewijane panele tematyczne;
4 kolorowe kostki;
kostka 12 – boczna;
4 flamastry suchościeralne (zielony, czerwony, niebieski, czarny);
132 kolorowe liczmany o wymiarach 12,5 cm: 11 zestawów kolorystycznych po 12 szt.;
zestaw do gry w szachy: 32 figury szachowe, 32 czarne kartoniki do ułożenia szachownicy;
24 karty z ilustracjami do gry w Memory (2 zestawy po 12 kartoników);

Elementy tematyczne w zestawie dotyczące podstawy programowej:
20 kart znaków drogowych (po 5 znaków: zakazu, nakazu, ostrzegawcze, informacyjne);
60 kart figur geometrycznych (5 zestawów w 12 kolorach: koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt i inne);
karty instrumenty muzyczne;
karty warzywa;
karty owoce;
karty zmysły;
karty pogoda;
karty emotki;
karty zabawki;
karty zawody;
karty dyscypliny sportowe;
karty budynki;
karty wiosenne kwiaty;
karty ubrania na wiosnę, lato, jesień, zimę
karty flagi – sąsiedzi Polski;
karty środki transportu;
karty owady;
karty dary jesieni;
karty zwierzęta i ich domki;
karty ludzie i ich domy;
2 zestawy liczmanów jajka wielkanocne;
6 zestawów kart znaki matematyczne (+ – = > <);
karty wektory do kodowania;
karty liczby arabskie 0 – 9;
6 zestawów kart alfabetu A – Ż oraz 6 zestawów samogłosek;
10 zestawów liczmanów 1-12;
Ilość graczy: 1 – 20 oraz prowadzący;
wiek: 3+

UWAGA. Mazaki suchościeralne przeznaczone są jedynie do pisania po kartach laminowanych, nie wolno pisać nimi po macie.

Do pobrania: